En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Mezun Görüşleri

Mezun Görüşleri

Mezun Görüşleri

“Hem çevremin önerisi hem de olanaklarını düşünerek Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi’ni tercih ettim. Hayalim de yönetim ve ekonomi okumaktı zaten. Çok güzel dört yıl geçirdim.

Ben üniversiteye girdiğim ilk yıldan beri Acıbadem bünyesinde banko danışmadan pazarlamaya ve satın almaya kadar tüm alanlarda staj yaptım. Bu konuda okulun çok faydası oldu. Ben öğrencilik yıllarında çevremin desteğiyle üç makale yazdım. Çok fazla çevre edindim. Acıbadem kurumsal bir firma ve bilinirliği çok fazla. Yurt dışına gittiğinizde “Ben Acıbadem’den geldim” dediğinizde orada da tanınıyor. Bu kariyer açısından çok iyi bir fırsat.”

Fatih Ölmez

Sağlık Yönetimi Bölümü 2013 Mezunu

Acıbadem Sağlık Grubu

Uluslararası Pazarlama ve İletişim Uzmanı

Mezun Görüşleri

“Üniversite tercihi aslında bir dönüm noktasıdır. İsteklerimi, ideallerimi ve nasıl bir meslek tercih edersem mutlu olabileceğimi sorguladım.Sağlık sektöründe olmayı en başından beri istiyordum. İnsan hayatına dokunabilmekten; hayatlarının her döneminde ihtiyaçları olduğu her anda kaliteli ve kapsamlı bir bakım verdikten, memnuniyetlerini hissedip yüzlerindeki tebessümü gördükten sonra iç huzura kavuşabileceğimi düşündüm. Acıbadem Üniversitesi’nin olanaklarını araştırdıktan sonra bu üniversitenin öğrencisi olmanın ayrıcalıklı olduğuna karar verdim.

Acıbademli olmak; son teknolojiyi kullanabilen, literatür ve kanıtların takipçisi olan, marka marka bir üniversitenin marka öğrencileri olmak demek. Bizler Acıbadem kültürü ile yetiştik. Prosedür, talimatlar, kurum yapısı, misyon ve vizyoni değerlerimizi bildiğimiz için kurumu daha ileri taşıyabilecek olanların Acıbadem Üniversitesi mezunları olacağını düşünüyorum.”

Gökçe Arslan

Hemşirelik Bölümü 2014 Mezunu

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi

Genel Yoğun Bakım Ünitesi Klinik Eğitim Hemşiresi

Mezun Görüşleri

“Acıbadem Üniversitesi’nin eğitim sisteminden çok memnun kaldım çünkü işin uzmanı olan kişilerden eğitim aldık. Bütün hastaneleri kullandık. Doktorlarımız, fizyoterapistlerimiz bize her şeyi gösterdi. Aynı şekilde derslerde de kendi işlerindeki deneyimlerini bizimle paylaştılar. Alanlar hakkında fikrimiz oldu. Bu alanlara gitmek istediğimizde elimizden tuttular. İş hayatına daha donanımlı başladık. Yaptığımız stajlarda farkımızı görüyorduk.”

Orhan Pekpostalcı

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2013 Mezunu

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Solunum Fizyoterapisti

Mezun Görüşleri

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin mezunlarından biri olarak kendimi Türkiye’nin en şanslı genç hekimlerinden biri olarak görüyorum. Tıp eğitimi almayı düşünen her aday, bence iki büyük soruya cevap bulmak durumunda kalır; ilki, tıp fakültesinin kendileri için doğru tercih olup olmadığı, ikincisi ise hangi tıp fakültesinde eğitim almanın onlar için daha iyi olacağıdır. Bu sorulardan ilkini cevaplarken çok daha kişisel bir süreç işler ancak ikincisinin cevabı çok daha somut ve objektiftir. Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, bu ülkede tıp eğitimi almak için en iyi yerlerden biri haline gelmiş; öğretim üyesi kadrosu, özgün eğitim programı, fiziki altyapısı ve öğrencisine hep daha fazlasını vermeyi amaçlayan evrensel vizyonuyla benim güvenimi kazanmış ve bana hekim olarak değer katmıştır. İyi bir hekim olmak için, iyi bir karakter ve iyi ustalara ihtiyaç olduğunu çoktan anlamış bulunuyorum. Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, bana, ömür boyu şükranla, saygıyla ve sevgiyle hatırlayacağım ustalar bahşetmiştir; sizler için de öyle olmasını umarım.

Ece Şengün

Tıp Fakültesi 2016 Mezunu

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM


Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44