En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Burslar

Burslar

ÖSYS Giriş Bursu

ÖSYS sınav kılavuzunda belirtilen burslu öğrenci kontenjanlarına yerleştirilen öğrencilere verilen ve sadece eğitim ücretinin tamamını veya bir kısmını kapsayan karşılıksız burslardır. Bu burslar Üniversitede öğrencilik süresince akademik başarıya bakılmaksızın devam eder.

Azami burs süresi önlisans programları için 3 yıl, 4 yıllık lisans programları için 5 yıl, 5 yıllık lisans programları için 6 yıl, 6 yıllık lisans programları için 7 yıldır.

İngilizce hazırlık sınıfı okuyan öğrenciler için bu sürelere 1 yıl ilave edilir. Bu burslar yaz okullarını kapsamaz.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Üstün Başarı Bursu

Tam burslu (%100) olarak Tıp Fakültesi'ne yerleşen ve yerleştirildiği puan türünden YKS başarı sıralamasında ilk 500 içinde yer alan öğrencilere sağlanan burstur.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Üstün Başarı Bursu;
 1. Eğitim - öğretim ücretini,
 2. Masraflarına katkı olarak her eğitim yılında 9 ay süreyle aylık 1.250 TL maddi desteği,
 3. Koşulları sağlaması durumunda ücretsiz Yandal yapabilme olanağını,
 4. Eğitim günlerinde kampüs yemekhanesinde sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeğini,
 5. Konukevinde iki kişilik odalarda ücret ödemeden konaklamayı içermektedir. (İstanbul Anadolu Yakasında ikamet edenler yurt bursundan yararlanamayacaktır.)

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Üstün Başarı Bursu hakkını kazanan öğrenciler ayrıca Kerem Aydınlar Vakfı Destek Bursu Programı’na başvuramazlar.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Bursu

Tıp Fakültesi’ne %50 burslu olarak yerleştirilen öğrenciler aşağıdaki koşulları sağlamaları ve ilk kayıtta ilgili belgeleri ibraz etmeleri halinde geri kalan eğitim ücretinden muaf kabul edilerek %100 burslu okuma hakkı elde edebilirler.

 • Uluslararası Bakalorya (IB) diploması ve diploma notu 32 veya üstü olan öğrenciler,
 • ABITUR veya MATURA diplomasına sahip ve diploma notu 2 veya daha iyi olan öğrenciler,
 • Fransız Bakaloryası diploma notu en az 14 (Türkiye’deki liseler tarafından verilen ve Fransız Bakaloryası ile denk en az 70 diploma notu) olan öğrenciler,
 • MATURİTA diploma notu en az 80 olan öğrenciler,
 • AP programları kapsamında en az 3 dersi en az 4 notu ile tamamlamış olan öğrenciler (AP programı kapsamında alınan derslerin Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından onaylanması şartı ile),
 • Eski SAT sınavından 2000 veya üstü puan, yeni SAT sınavından 1410 puan veya üstü alan öğrenciler,
 • ACT sınavından 30 puan veya üstü puan alan öğrenciler.

Kerem Aydınlar Vakfı Eğitim Bursu *

Acıbadem Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nün, Meslek Yüksekokulu’nun Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Ortopedik Protez ve Ortez, Podoloji (1. ve 2. öğretim), Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (1. ve 2. öğretim) ve Optisyenlik programlarının %50 burslu kontenjanına 2019 ÖSYM sınavı ile ilk kez yerleşen öğrencilere ek olarak Kerem Aydınlar Vakfı tarafından, ödenecek ücret üzerinden %40 oranında eğitim bursu desteği sağlanmasına yönelik burstur.

*Bu burs, 2019-2020 Akademik yılı itibariyle geçerlidir. Eğitim süresi boyunca devam eder.

Kerem Aydınlar Vakfı Destek Bursu (KAVDEB)

Kerem Aydınlar Vakfı tarafından kapsamı yemek, cep harçlığı ve Öğrenci Yurdu olmak üzere ihtiyaç temelli sağlanan burstur. Burs başvuruları Kerem Aydınlar Vakfı tarafından değerlendirilir.

Özel Burslar

Şehit ve gazi çocuklarına, eğitimci ve sağlık profesyonellerine, Acıbadem çalışanlarına, kardeş öğrencilere yönelik burslar mevcuttur.

Akademik Başarı Bursu

Acıbadem Üniversitesi’nin lisans programlarına yerleşen, eğitim yılı sonunda (hazırlık sınıfı hariç) genel not ortalaması 3,50 ve üzerinde olan öğrencilere değişen oranlarda verilen burstur.

** Burs yönergesi kapsamında yer alan burslarda birden fazlasından yararlanmak için gerekli şartları sağlayan öğrenci, kendi açısından en avantajlı olan yalnızca bir tek burs hakkından yararlanabilir. Kerem Aydınlar Vakfı Destek Bursu (KAVDEB) ve Lisans Programları Akademik Başarı Bursu bu koşul kapsamında değildir.

Burs koşulları hakkında daha detaylı bilgiye Burs Yönergesi’nden ulaşabilirsiniz. Burs Yönergesi’ne ulaşmak için tıklayın.


BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM


Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44