En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Burslar

Burslar

ÖSYS Giriş Bursu

Acıbadem Üniversitesi'nin tüm fakülte ve meslek yüksekokullarının ÖSYS burslu kontenjanı bulunmaktadır. İlgili bölümlerin hepsinde tam burs (%100) kontenjanı mevcuttur. Bunun yanı sıra bazı bölümlerde %50 veya %25 burslu kontenjanlar da vardır. ÖSYS Giriş Bursu kontenjanından yerleşen öğrencilerin bursu, başarısızlığa bağlı nedenlerle kesilmemektedir.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Üstün Başarı Bursu

Tam burslu (%100) olarak Tıp Fakültesi'ne yerleşen ve yerleştirildiği puan türünden YKS başarı sıralamasında ilk 500 içinde yer alan öğrencilere sağlanan burstur.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Üstün Başarı Bursu;
 1. Eğitim - öğretim ücretini,
 2. Masraflarına katkı olarak her eğitim yılında 9 ay süreyle aylık 1.000 TL maddi desteği,
 3. Eğitim günlerinde kampüs yemekhanesinde öğle yemeğini,
 4. İhtiyaç temelli olarak, Öğrenci Yurdunda iki kişilik odalarda ücret ödemeden konaklamayı içermektedir.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Bursu

Tıp Fakültesi’ne %50 burslu olarak yerleştirilen öğrenciler aşağıdaki koşulları sağlamaları ve ilk kayıtta ilgili belgeleri ibraz etmeleri halinde geri kalan eğitim ücretinden muaf kabul edilerek %100 burslu okuma hakkı elde edebilirler.

 • Uluslararası Bakalorya (IB) diploması ve diploma notu 32 veya üstü olan öğrenciler,
 • ABITUR veya MATURA diplomasına sahip ve diploma notu 2 veya daha iyi olan öğrenciler,
 • Fransız Bakaloryası diploma notu en az 14 (Türkiye’deki liseler tarafından verilen ve Fransız Bakaloryası ile denk en az 70 diploma notu) olan öğrenciler,
 • MATURİTA diploma notu en az 80 olan öğrenciler,
 • AP programları kapsamında en az 3 dersi en az 4 notu ile tamamlamış olan öğrenciler (AP programı kapsamında alınan derslerin Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından onaylanması şartı ile),
 • Eski SAT sınavından 2000 veya üstü puan, yeni SAT sınavından 1410 puan veya üstü alan öğrenciler,
 • ACT sınavından 30 puan veya üstü puan alan öğrenciler.

Kerem Aydınlar Vakfı Eğitim Bursu *

Acıbadem Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Ortopedik Protez ve Ortez, Podoloji (1. ve 2. öğretim), Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (1. ve 2. öğretim) ve Optisyenlik programlarının %50 burslu kontenjanına 2018 ÖSYM sınavı ile ilk kez yerleşen öğrencilere ek olarak Kerem Aydınlar Vakfı tarafından, ödenecek ücret üzerinden %40 oranında eğitim bursu desteği sağlanmasına yönelik burstur.

*2018-2019 Akademik yılı için geçerli olmak üzere.

Kerem Aydınlar Vakfı Destek Bursu (KAVDEB)

Kerem Aydınlar Vakfı tarafından kapsamı yemek, cep harçlığı ve Öğrenci Yurdu olmak üzere ihtiyaç temelli sağlanan burstur. Burs başvuruları Kerem Aydınlar Vakfı tarafından değerlendirilir.

Özel Burslar

Şehit ve gazi çocuklarına, eğitimci ve sağlık profesyonellerine, Acıbadem çalışanlarına, kardeş öğrencilere yönelik burslar mevcuttur.

Akademik Başarı Bursu

Acıbadem Üniversitesi’nin lisans programlarına yerleşen, eğitim yılı sonunda (hazırlık sınıfı hariç) genel not ortalaması 3,50 ve üzerinde olan öğrencilere değişen oranlarda verilen burstur.

** Burs yönergesi kapsamında yer alan burslarda birden fazlasından yararlanmak için gerekli şartları sağlayan öğrenci, kendi açısından en avantajlı olan yalnızca bir tek burs hakkından yararlanabilir. Kerem Aydınlar Vakfı Destek Bursu (KAVDEB) ve Lisans Programları Akademik Başarı Bursu bu koşul kapsamında değildir.

Burs koşulları hakkında detaylı bilgi almak için Burs Yönergesi’ni tıklayınız.


BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM


Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44