En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Akademik Kadro

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı

Program Hakkında

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı’nın amacı; tıbbi cihazların tanı ve tedavi fonksiyonlarını tam olarak yerine getirebilmelerinin sağlanması için gereken test metodolojilerini bilen, bakım onarımlarını yapan ve takip eden biyomedikal teknikerleri yetiştirmektir.

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı’nın öğrenim süresi 2 yıl olup öğrenim dili Türkçe’dir.

İleri Düzey Simülasyon ve Eğitim Merkezi’nde program öğrencilerine, birçok tıbbi cihazın klinikte kullanım endikasyonları hakkında bilgiler verilerek öğrencilerin eğitim esnasında hem tıbbi cihazların pratikteki kullanımlarını, hem de tıbbi cihazlardaki problemlerin hasta üzerinde ne gibi sonuçlar doğurabileceğini hasta simülatörleri yardımıyla öğrenmesi sağlanmaktadır.

Programın ilk yılında CASE yoğun olarak kullanılır. Programın ikinci yılında ise tıbbi cihazların testleri, kalibrasyonları ve arıza tespitleri hakkında teorik ve pratik eğitimler Tıbbi Cihaz Test ve Kalibrasyon Laboratuvarı’nda gerçekleştirilir.

Program öğrencileri, Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde ve üniversitenin işbirliği içinde olduğu diğer sağlık kuruluşlarındaki stajları ile mezuniyet öncesi mesleki deneyim kazanır.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Dr. Öğr. Üyesi Emin AKSOY -Program Başkanı Tıp Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi, CASE Direktörü
  • Prof. Dr. İrfan GÜNEY Rektör Yardımcısı, Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili
  • Doç. Dr. Alpay Özcan
  • Dr. Öğr. Üyesi Efe ONGANER Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
  • Uzm. Dr. Erhan Sayali CASE Medical Simülasyon Eğitmeni
  • Öğr. Gör. Engin BAYSOY Meslek Yüksekokulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Öğretim Görevlisi
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44