En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Beslenme ve Diyetetik

Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Bölüm Hakkında

Beslenme ve Diyetetik Bölümü; besin ve beslenmeden kaynaklanan sağlık sorunlarını araştıran, değerlendiren, çözüm yolları bulan, var olan besin kaynaklarının ekonomi ve sağlık kurallarına uygun olarak kullanılmasını sağlayan, bu konularda bireyi ve toplumu bilgilendiren, hastalıklarda ve diğer özel durumlarda tıbbi ve cerrahi tedavilere uygun, doğal ve tedavi edici besinlerin bileşimlerine göre beslenme programı planlayan, eğitim veren, uygulatan ve izleyen yetkili tek meslek alanıdır.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nün öğrenim süresi 4 yıl olup öğrenciler teorik bilgilerini Besin Kimyası, Beslenme Antropometrisi, Beslenme İlkeleri Laboratuvarları’ndaki uygulamalarla pekiştirirler. Öğrenciler 3. sınıfın sonundaki yaz dönemi ve son sınıftaki stajları ile edindikleri mesleki bilgileri, pratik olarak gözlem altında klinik ortamda uygularlar.

Uzmanlık alanı çok geniş olan Beslenme ve Diyetetik Bölümü, bebek beslenmesi, çocuk ve yetişkin obezitesi, diyabet hastalığı, beslenme danışmanlığı, beslenme eğitimi, sporcu beslenmesi, kültürel besinler ve bu alanların uygulamaları olmak üzere farklı çalışma alanlarına ayrılır.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Prof. Dr. Murat BAŞ Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı
  • Prof. Dr. Neslihan KURTULMUŞ Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi
  • Prof. Dr. Sevil Basoglu Beslenme ve Diyetetik Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Esen Karaca Beslenme ve Diyetetik Öğretim Üyesi
  • Öğr. Gör. Dr. Özgür Ozsar Ogretim Gorevlisi
  • Öğr. Gör. Duygu SAĞLAM Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi
  • Öğr. Gör. Dr. Gozde Aritici Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi
  • Arş. Gör. Ecem CENGİZ Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44