Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Projesine EACTA’dan Destek

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyelerimizin, İstanbul Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD, Belçika ve İsviçre’deki ilgili merkezlerden meslektaşlarından oluşan bir ekiple hazırladıkları proje, European Association of Cardiothoracic Anaesthesiology (EACTA) 2019 Kongresi’nde yapılan sunumlar sonrası 10.000 Euro’luk desteği almaya hak kazandı. Projede emeği geçen tüm ekibi kutluyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

TÜBİTAK ARDEB 2019 Yılı 1. Dönem 1001 Projeleri Bilimsel Değerlendirme Sonuçları

TÜBİTAK ARDEB 2019 yılı 1. dönem 1001 projeleri bilimsel değerlendirme sonuçları kapsamında fakültemizden 4 proje desteklenmeye hak kazanmıştır.

Kampüs Buluşmaları Mayıs ayında da önemli konuşmacıları ağırladı

Tıp Fakültemiz tarafından her ay farklı konu ve konuşmacıların yer aldığı Kampüs Buluşmaları Mayıs ayında da dopdoluydu.

Tıp Fakültesi öğrencilerimiz TurkMSIC Ulusal Staj Değişimi Çalışma Kolu Direktörü ve TurkMSIC Ulusal Kapasite Gelişimi Destek Birimi Direktörü seçildi

11-13 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşen Türk Tıp Öğrencileri Birliği Genel Kurulu'nda, Acıbadem Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği Başkanı ve Tıp Fakültemiz 2. sınıf öğrencisi Emine Konaç, TurkMSIC Ulusal Staj Değişimi Çalışma Kolu Direktörü, Acıbadem Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği Denetim Kurulu Üyesi ve Tıp Fakültemiz 3. sınıf öğrencisi Kaan Mert Güven, TurkMSIC Ulusal Kapasite Gelişimi Destek Birimi Direktörü seçildi.

III. Tıp Fakültesi Uluslararası Öğrenci Kongresi (ALIS) gerçekleşti

Bilimsel Araştırma Topluluğu (ACUTBAT) tarafından bu yıl Pediatri ve Pediatrik Cerrahi teması ile düzenlenen ALIS (A Look Into Science) 3-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

Prof. Dr. Güldal Süyen’in de aralarında bulunduğu çalışma grubuna “Temel Tıp Bilimleri Dalında En İyi Bilimsel Araştırma Ödülü”

Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Güldal Süyen’in de içinde aralarında bulunduğu çalışma grubu XI. Dr. Aysun-Ahmet Küçükel Tıp Ödülleri’nde “Temel Tıp Bilimleri Dalında En İyi Bilimsel Araştırma Ödülü”ne layık görüldü

2. Acıbadem FTR Günleri gerçekleşti

Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalımız tarafından düzenlenen 2.Acıbadem FTR Günleri Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde 4 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti.

Kampüs Buluşmaları Nisan ayında da önemli konuşmacıları ağırladı

Tıp Fakültemiz tarafından her ay farklı konu ve konuşmacıların yer aldığı Kampüs Buluşmaları Nisan ayında da dopdoluydu.

EMSA’dan Çocuk Onkoloji Servisleri’ne ziyaret

Acıbadem Üniversitesi Avrupa Tıp Öğrencileri Birliği Kulübü (EMSA) Çocuk ve Çocuk Onkoloji Servislerini 6 Nisan 2019 tarihinde ziyaret etti.

Kampüs Buluşmaları Mart ayında da önemli konuşmacıları ağırladı

Tıp Fakültemiz tarafından her ay farklı konu ve konuşmacıların yer aldığı Kampüs Buluşmaları Mart ayında da dopdoluydu.

2. Simülasyon ve İleri Teknoloji Sempozyumu (SİTS) gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Simülasyon ve İleri Teknoloji Sempozyumu” 23-24 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşti.

Üniversitemiz, Norveç Haukeland Üniversitesi'nden Prof. Dr. Gülen Arslan Lied'i ağırladı

Üniversitemiz Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurdan Tözün ve Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Saruç'un davetiyle, Norveç'in Haukeland Üniversitesi'nden Prof. Dr. Gülen Arslan Lied kampüsümüzdeydi.

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında “Gelenekselden Bilime” konferansı gerçekleşti

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında üniversitemiz İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Gül’ü 14 Mart 2019 tarihinde ağırladı.

14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Tıp Fakültemiz tarafından düzenlenen “14 Mart Tıp Bayramı Kutlaması” 12 Mart 2019 tarihinde Tıp Fakültesi öğretim elemanlarının ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Tıp Fakültemiz Ludwig-Maximilians Universität Nöroloji Departmanından Dr. Mustafa Seçkin’i ağırladı

Ludwig-Maximilians Universität Nöroloji Departmanından Dr. Mustafa Seçkin’in konuşmacı olduğu “Alzheimer Hastalığındaki Bilişsel Bozuklukların Göz İzleme Yöntemi ile Değerlendirilmesi” başlıklı konferans 5 Mart 2019 Salı günü gerçekleşti.

Tıp Fakültemiz 2017 mezunumuz Dr. T. Bora Cengiz’i ağırladı

Tıp Fakültesi 2017 Mezunumuz Dr. T. Bora Cengiz, yurtdışındaki kariyer süreci ile ilgili öğrencilerimizle deneyimlerini paylaştı.

Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Abdurrahman Çoşkun’dan iki büyük başarı

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Abdurrahman Çoşkun’un yazarları arasında yer aldığı makale, Avrupa’nın en büyük laboratuvar tıbbı federasyonu EFLM (European Federation of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine) tarafından verilen EFLM ABOTT ödülüne layık görüldü. Prof. Dr. Çoşkun aynı zaman da dünyanın en büyük laboratuvar organizasyonu IFCC (International Federation of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine) nin Tracebility çalışma grubuna “Corresponding Member” olarak seçildi.

Tıp Fakültesi Öğretim Üyemizin yürütücüsü olduğu projeye TÜBİTAK desteği

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim dalı öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Sinem Öktem Okullu’nun yürütücüsü olduğu proje TÜBİTAK 1001 Programı kapsamında desteklenmiştir.

Uludağ Medikal Simülasyon Savaşları Yarışması'nda “300 Acıbademli” şampiyon oldu

Üniversitemizi temsilen yarışmaya katılan Dönem IV Öğrencisi Emre Kar, Dönem V Öğrencileri Tahir Koray Yozgatlı ve Beril Mat’ın içinde bulunduğu “300 Acıbademli” rakiplerini eleyerek şampiyon oldu ve Temmuz 2019’da yapılacak finale katılma hakkı kazandı.

28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü kapsamında "Nadir Hastalıklarda Sosyal Destek" başlıklı etkinlik gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Nadir Hastalıklar ve Yetim İlaçlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (ACURARE) ve ACU Nadir Hastalıklar Kulübü, 28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü kapsamında 28 Şubat 2019 tarihinde üniversitemizde sempozyum düzenledi.

IGEM 2019 hazırlıkları başladı

IGEM (International Genetically Engineered Machine Competition) için oluşturulacak yeni takım hazırlıkları için bilgilendirme toplantısı 9 Şubat 2019 tarihinde üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti.

Yapay Zeka, Tıp ve Etik

Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü tarafından 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde düzenlenen 13. Moleküler Biyoloji ve Genetik Hafta Sonu Sempozyumu’na davetli konuşmacı olarak katıldı.

I.MABS: “Tıpta Yeni Yaklaşımlar Sempozyumu” gerçekleşti

“Tıpta Yeni Yaklaşımlar Sempozyumu” üniversitemiz ev sahipliğinde 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşti.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları Şubat ayında da önemli konuşmacıları ağırladı

Tıp Fakültesi tarafından her ay farklı konu ve konuşmacıların yer aldığı Kampüs Buluşmaları Şubat ayında da dopdoluydu.

TÜBİTAK’ın 2244 Sanayi Doktora Programı İmza Töreni gerçekleşti

"Sanayi Doktora Programı" kapsamında desteklenmeye hak kazanan projeler için düzenlenen imza töreni 24 Ocak 2019 tarihinde TÜBİTAK Feza Gürsey Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Öğretim Üyemize Araştırma Fonu Ödülü

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Erkin Arıbal Meme Görüntülemesi alanında yaptığı çalışmaları ile Otomatik Meme Ultrasonu (ABUS) GE Healthcare's ABUS Retrospective Araştırma Fonu Ödülü'ne layık görüldü. Prof. Dr. Arıbal, bu ödülü kazanan tek Türk bilim insanı.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları Mezunumuz Dr. Aral Sürmeli’yi ağırladı

Harvard T.H. Chan School of Public Health MPH Programı öğrencisi olan Dr. Aral Sürmeli, öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

Rektum Kanseri Tedavisinde Konsensus Toplantısı gerçekleşti

Rektum Kanseri Tedavisinde Konsensus Toplantısı bu alanda çalışan öğretim üyeleri ve uzman hekimleri bir araya getirdi.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları Aralık ayında da dolu dolu geçti

Tıp Fakültesi tarafından her ay farklı konu ve konuşmacıların yer aldığı Kampüs Buluşmaları Aralık ayında da zengin bir içeriğe sahipti.

Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman’ın kitabı “Galatasaray Tıbbiyesi” Bilim Akademisi’nin popüler bilim platformu Sarkaç’ta

Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman’ın kitabı Galatasaray Tıbbiyesi, Bilim Tarihi Kurumu Bilim Akademisi'nin popüler bilim platformu Sarkaç’ta Bilim Tarihçisi Osman Bahadır tarafından değerlendirildi.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları Kasım ayında da dolu dolu geçti

Tıp Fakültesi tarafından her ay farklı konu ve konuşmacıların yer aldığı Kampüs Buluşmaları Kasım ayında da zengin bir içeriğe sahipti.

Tıp Fakültemiz tarafından düzenlenen Tıp Eğitimi Günlerinin beşincisi gerçekleşti

Tıp Fakültemiz tarafından düzenlenen ve bu yılki teması “Sahada Tıp Eğitimi” olan Tıp Eğitimi Günleri 16-17 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşti.

Türk Elektron Mikroskopi Derneği 2018-2019 Dönemi bilimsel toplantılarının ilki Tıp Fakültemiz Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı ev sahipliğinde gerçekleşti

Mikroskopi alanında hem malzeme hem de Biyolojik Bilimler alanında çalışan dernek üyeleri ve bilim insanlarının bir araya geldiği toplantı 15 Kasım 2018 tarihinde Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Prof. Dr. Nesrin Hasırcı’nın sunumları ile gerçekleşti.

“Tıp Fakültesi Öğrencileri için Tıp Eğitimi” adlı kitap yayımlandı

Kitapta “Tıp Eğitiminde Temel Kavramlar” başlıklı bölüm yazısı ile üniversitemiz Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Levent Altıntaş da yer alıyor.

IGEM 2018 Acıbadem İstanbul Ekibi, dünyanın prestijli yarışmalarından IGEM 2018 Üniversiteler Kategorisinde Bronz Madalya kazandı

MIT iGEM Vakfı tarafından ABD'de düzenlenen Tıp ve Gen Mühendisliği alanında dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan iGEM 2018'e katılan Acıbadem İstanbul Ekibi 316 takımın katılımıyla gerçekleşen yarışmada üniversiteler kategorisinde Bronz Madalya aldı.

XII. Transplantasyon 2018’de Tıp Fakültesi Dönem V öğrencimiz Ulukan Cenal sunumu ile yer aldı

Tıp Fakültesi Dönem V öğrencimiz Ulukan Cenal, Prof. Dr. İbrahim Berber ve Prof. Dr. Ülkem Çakır mentörlüğünde hazırlamış olduğu “S878 Böbrek Donöründe Multiple Renal Arter ve Ven Varlığının Türkiye'deki Yedi Coğrafi Bölgeye Göre Dağılımı" başlıklı çalışmayı 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenen “Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneğinin XII. Transplantasyon 2018” kongresinde sundu.

XII. Transplantasyon 2018’de Tıp Fakültesi Dönem VI öğrencimiz Int. Dr. Ece Nokay sunumu ile yer aldı

Tıp Fakültesi Dönem VI öğrencimiz Int. Dr. Ece Nokay, Prof. Dr. İbrahim Berber ve Prof. Dr. Ülkem Çakır mentörlüğünde hazırlamış olduğu “Mavi Renkli Böbreğin Transplantasyon İçin Kullanımı" başlıklı çalışmayı 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenen “Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneğinin XII. Transplantasyon 2018” kongresinde sundu.

Breastanbul 2018’de Tıp Fakültesi Dönem VI öğrencimiz Int. Dr. Barış Bengür bildiri sundu

Tıp Fakültesi Dönem VI öğrencimiz Int. Dr. Fuat Barış Bengür, Öğr. Gör. Dr. Altuğ Altınkaya danışmanlığında hazırlamış olduğu "Factors Associated with Complications in Immediate Breast Reconstruction in One-Stage with Completely Submuscular Implants” başlıklı sözlü bildiriyi 11-13 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen "International Istanbul Breast Cancer Conference - BREASTANBUL 2018” konferansında sundu.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları Ekim ayında da dolu dolu geçti

Tıp Fakültesi tarafından her ay farklı konu ve konuşmacıların yer aldığı Kampüs Buluşmaları Ekim ayında da zengin bir içeriğe sahipti.

Acıbadem Tıp Öğrencileri Birliği Halk Sağlığı Çalışma Kolu Takımı’ndan Huzurevi Ziyareti

Acıbadem Tıp Öğrencileri Birliği (AcıbademTob) Halk Sağlığı Çalışma Kolu Takımı, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında 17 Ekim 2018 tarihinde Darülaceze’yi ziyaret etti.

“Doğumsal Kalp Hastalıkları Aile Kılavuzu” yayımlandı

Tıp Fakültemiz Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Erek’in kaleme aldığı “Doğumsal Kalp Hastalıkları Aile Kılavuzu” yayımlandı.

Tıp Fakültesi Dönem IV öğrencimiz Irmak Sakin, Hürriyet Seyahat Eki'nde

Tıp Fakültesi Dönem IV öğrencimiz Irmak Sakin, Hürriyet Seyahat Eki'nde "Sosyal sorumluluk projeleriyle dünyayı gezen stajyer doktor" başlıklı röportajı ile yer aldı.

2018 YKS Yerleştirme sonuçlarına göre; Tıp Fakültemize yerleşen 70 öğrencinin 67’si ilk 1000’den

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, YKS 2018 sonuçlarında %100 doluluk oranı ile 30’u tam burslu, 40’ı %50 burslu olmak üzere toplam 70 öğrenci kabul etti.

Tıp Fakültesi Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, yeni dönem öğrencilerini 17 Eylül 2018’de Kerem Aydınlar Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşen "Phase I Welcoming Program" başlıklı etkinliği ile karşıladı.

Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nur Acar Göçgil 18. European VitreoRetinal Society Kongresi'nde Cerrahi Video Yarışmasında ikincilik ödülüne layık görüldü

Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nur Acar Göçgil, 30 Ağustos-2 Eylül 2018 tarihleri arasında Prag'da düzenlenen 18. European VitreoRetinal Society Kongresi'nde Cerrahi Video Yarışmasında, "Intravitreal Chopping of Dropped Nucleus with 23g"Acar Forceps" başlıklı videosuyla ikincilik ödülüne layık görüldü.

Mobil Uygulama HERA’ya Kanada’dan destek

Tıp Fakültesi mezunlarımız Dr. Aral Sürmeli ve Dr. Serim Hande Tarcan'ın tarafından geliştirilen mobil sağlık uygulaması: HERA, Kanada Hükümeti tarafından desteklenen Grand Challenges Canada Bold Ideas with Big Impact Fonu tarafından 95.000 Kanada Doları destek aldı.

ACURARE Nadir Hastalıklar Avrupa Ortak Programı'nda katılımcı olarak yer aldı

Üniversitemiz Nadir Hastalıklar ve Yetim İlaçlar Araştırma Uygulama Merkezi-ACURARE, Avrupa Komisyonu “Horizon2020 Work Programme 2018-2020 Dokümanında”, Personalised Medicine başlığı altında SC1-BHC-04-2018: “European Joint Programme Rare Disease-(EJP RD)”, “Nadir Hastalıklar Avrupa Ortak Programı” olarak yer alan proje çağrısına katılımcı olarak yer aldı. Çeşitli Avrupa ülkelerden 85 merkez, kurum ve bakanlıkların katıldığı yaklaşık 55 milyon avroluk proje Ağustos 2018’de onaylanmıştır.

Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. M. Necmettin Pamir ve Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Yasemin Alanay “Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” listesinde

Turkishtime dergisi tarafından hazırlanan “Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” araştırmasında üniversitemizin Kurucu Rektörü Prof. Dr. M. Necmettin Pamir ve Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Yasemin Alanay, dünyanın önde gelen bilim kurumlarında araştırma yapan başarılı Türk insanları arasında yer aldı.

Mezunumuz Dr. Sonay Beyatlı, üniversitemizi temsilen General Medical Council of UK’ye kayıt olan ilk hekim oldu

Tıp Fakültesi 2017 mezunumuz Dr. Sonay Beyazıtlı, denklik sınavlarını başarıyla tamamlayarak İngiltere'de ihtisas yapmaya ve doktor olarak çalışmaya hak kazandı.

ACU TurkMSIC 4. Tıp Eğitimi Yaz Okulu Projesinde

Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) tarafından düzenlenen 4. Tıp Eğitimi Yaz Okulu Projesi 3-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesin’de gerçekleşti. 45 farklı tıp fakültesinden katılımcının yer aldığı etkinlikte ACUTurkMSIC'i temsilen Tıp Fakültesi dönem 2 öğrencisi Enes Bilir ve dönem 1 öğrencisi İbrahim Eroğlu yer aldı.

Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerimizin yürütücüsü olduğu projelere TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerimizden Prof. Dr. Özgür Kurt, Dr. Öğr. Üyesi Deniz Yücel ve Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Aslıhan Durer’in yürütücüsü olduğu projeleri TÜBİTAK –ARDEB 2018 yılı 1. Dönem 1001, 1005 ve 3501 Projeleri bilimsel değerlendirme sonuçlarına gore TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyoetik Anabilim Dalı Avrupa Tıp Etiği Merkezleri Birliği üyesi oldu

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyoetik Anabilim Dalı, 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Avrupa Tıp Etiği Merkezleri Birliği (European Association for the Centres of Medical Ethics, EACME) üyesi oldu.

Tıp Fakültesi 2018 Mezuniyet Töreni gerçekleşti

Tıp Fakültesi’nin dördüncü dönem mezuniyet töreni 30 Haziran 2018 Cumartesi günü Kerem Aydınlar Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Dr. Öğr. Üyesi Kanay Yararbaş, "Registered Clinical Laboratory Geneticists" listesine dahil edildi

Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Kanay Yararbaş, Tıbbi Genetik alanında European Board of Medical Genetics tarafından "Registered Clinical Laboratory Geneticists" listesine dahil edildi.

Tıp Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Şahin Şenay’a Uluslararası Minimal İnvaziv Kardiotorasik Cerrahi Derneği’nin (ISMICS) kongresinden ödül

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Şahin Şenay, Uluslararası Minimal İnvaziv Kardiotorasik Cerrahi Derneği’nin (ISMICS) kongresinde birincilik ödülü kazandı.

Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Koray Özduman Amerikan Beyin Cerrahları Birliği (AANS) tarafından Brainlab Ödülü’ne layık görüldü

Tıp Fakültemiz Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Koray Özduman, Amerikan Beyin Cerrahları Birliği (AANS) tarafından 28 Nisan-2 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Beyin Cerrahları Kongresi’nde 2018 Brainlab Ödülü’ne layık görüldü.

SHAER Project Acıbadem Üniversitesi, İstanbul’da ilk toplantısını gerçekleştirdi

University College London ve St. George University liderliğinde, üniversitemiz öğretim üyelerinin de aralarında yer aldığı uluslarası ekip tarafından yürütülecek "Exploring Narrative Storytelling as Mental Health Support for Women Experiencing Gender-based Violence in High Prevalence Settings (SHAER)” başlıklı projenin ilk toplantısı 28-30 Mayıs 2018 tarihleri arasında üniversitemizde gerçekleşti.

Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı ve Leica Microsystems işbirliği ile workshop

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı ve Leica Microsystems işbirliği ile düzenlenen workshop; EM Sample Preparation of Biological Materials 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde üniversitemizde gerçekleşti.

ALIS Uluslararası Öğrenci Kongresi: 'Onkoloji ve Onkolojik Cerrahiye Multidisipliner Yaklaşım'

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından ALIS (A Look Into Science) Uluslararası Öğrenci Kongresi 4-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kerem Aydınlar Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları Nisan ayında da iki önemli konuşmacıyı ağırladı

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları Nisan ayında, İstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan’ı ve Açık Radyo Genel Yayın Yönetmeni Dr. Ömer Madra’yı ağırladı.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları iki önemli konuşmacıyı ağırladı

Kampüs Buluşmaları Mart ayında öğretim üyesi Prof. Dr. Oya Başak ve gazeteci İsmail Küçükkaya’yı ağırladı.

Bending the Arc belgeselinin Türkiye’deki ilk gösterimi üniversitemizde gerçekleşti

Acıbadem Tıp Öğrencileri Birliği ve ACUMEDAK işbirliğiyle Partners in Health’in kuruluş sürecini anlatan “Bending the Arc” belgeselinin Türkiye’deki ilk gösterimi 9 Mart 2018 tarihinde üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti.

Mor Sertifika Çalıştayı’nın ikincisi gerçekleşti

Acıbadem ve Sabancı Üniversitelerinin ortaklaşa gerçekleştirmeyi planladığı Mor Sertifika Programı’nın ikinci çalıştayı 22 Mart 2018 tarihinde üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti.

Tıp Eğitiminde Simülasyon ve İleri Teknoloji Sempozyumu gerçekleşti

Acıbadem Tıp Öğrencileri Birliği ve CASE işbirliği ile birincisi düzenlenen “Tıp Eğitiminde Simülasyon ve İleri Teknoloji Sempozyumu (SİTS)” 31 Mart – 1 Nisan 2018 tarihlerinde Acıbadem Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Öğrencimiz Bengi Su Yılmaz, Avrupa Pancreas 2000 Araştırma Programı'na kabul edildi

Tıp Fakültesi öğrencimiz Bengi Su Yılmaz, Avrupa’nın sindirim sistemi araştırmalarında önde gelen çalışma gruplarından olan Pancreas 2000 Araştırma Programı’na kabul edildi.

Öğretim üyelerimizin projelerine TÜBİTAK desteği

Öğretim üyelerimizin yürütücüsü olduğu beş proje TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Mısır’da gerçekleşen 67. IFMSA Genel Kurulu’na Tıp Fakültesi öğrencilerimiz de katıldı

67. IFMSA Genel Kurulu 1-7 Mart 2018 tarihleri arasında Mısır Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde gerçekleşti.

Dünya Down Sendromu Günü Kutlama Partisi gerçekleşti

Down Sendromu Derneği tarafından 18 Mart 2018 tarihinde Hilton Bomonti'de düzenlenen "Dünya Down Sendromu Günü" etkinliklerinde Tıp Fakültesi öğrencilerimiz de yer aldı.

Dünya Nadir Hastalıklar Günü Sempozyumu gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Nadir Hastalıklar ve Yetim İlaçlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (ACURARE) ve ACU Nadir Hastalıklar Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen “Dünya Nadir Hastalıklar Günü Sempozyumu” 1 Mart 2018 tarihinde gerçekleşti.

Mide Kanseri Tedavisinde Konsensüs Toplantısı

Acıbadem ve Koç Üniversitelerinin işbirliği ile 6 Ocak 2018 tarihinde Koç Üniversitesi Hastanesi’nde Konsensüs Toplantısı düzenlendi.

Hollanda Fahri Başkonsolosluğu, Erasmus+ Programı kapsamında gelen öğrencilerimizin deneyimlerine e-bültenlerinde yer verdi

Erasmus+ Programı kapsamında Rotterdam Erasmus MC’den gelen Tıp Fakültesi Dönem 6 öğrencilerimiz Maryam Eldja ve Malalay Sarwar üniversitemizdeki öğrencilik deneyimlerini Hollanda Fahri Başkonsolosluğu e-bülteninde paylaştı.

“Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” el kitabı yayımlandı

Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Reyhan Çeliker ve Doç. Dr. Ayçe Atalay’ın editörlüğünü yaptığını “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” el kitabı yayımlandı.

Acıbadem ve Sabancı Üniversitesi işbirliği ile Mor Sertifika Programı hazırlıkları başlıyor

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi (SU Gender) tarafından 10 yıldır sürdürülmekte olan Mor Sertifika Programı’nın Tıp ve Sağlık Bilimleri öğrencilerine uyarlanabilecek modülü için hazırlıklara başlandı.

Tıp Fakültesi öğrencimiz Kaan Mert Güven Pamukkale Üniversitesi Eğitim Kampı’ndaydı

Tıp Fakültesi 2.sınıf öğrencimiz Kaan Mert Güven, Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği tarafından 16 Aralık tarihinde Denizli’de düzenlenen Pamukkale Üniversitesi Eğitim Kampı’na katıldı.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları Kasım programı dopdoluydu

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları, Kasım ayında da birbirinden farklı konukları ağırladı. Her ay rutin olarak gerçekleşen etkinlikte, bilimden sosyal sorumluğa çeşitli konu başlıklarından konuşmacılarla öğrenciler bir araya geliyor.

Üniversitemiz Kurucu Rektörü Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Bilim Akademisi'ne "Asil Üye" seçildi

Üniversitemiz Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Bilim Akademisi'nin 2 Aralık 2017'de gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurulu'nda "Asil Üye" olarak seçildi.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği 2017 Kurultayı'na Acıbadem Üniversitesi öğrencileri de katıldı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği 2017 Kurultayı'na Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri 14 kişilik delegasyon ekibi ile katıldı.

Tıp Fakültesi 2017 Mezunları, fakültenin ilk yıllığını çıkardı

Tıp Fakültesi 2017 mezunları tarafından oluşturulan Yıllık Komitesi’nin çabası ve yoğun hazırlık süreci sonrasında fakültenin ilk yıllığı hazırlandı.

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Can’ın yürütücüsü olduğu projeye TÜBİTAK desteği

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Can’ın yürütücüsü olduğu “Doğadan Esinlenerek Antimikrobiyal Peptit ve Benzerlerinin Geliştirilmesi” başlıklı proje TÜBİTAK 1003 Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklendi.

Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, Kopenhag Statens Serum Enstitüsü’nden Dr. C. Rune Stensvold’u ağırladı

Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından organize edilen ve Dr. C. Rune Stensvold'un konuşmacı olarak katıldığı konferans, 25 Eylül 2017’de gerçekleşti.

28-29. Ulusal Biyofizik Kongresi gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı ve Türk Biyofizik Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen 28-29. Ulusal Biyofizik Kongresi, 6-9 Eylül 2017 tarihlerinde Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Elemanlarının başarısı

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Elemanları Yrd. Doç. Dr. Erman Aytaç ve Öğr. Gör. Dr. Onur Bayraktar, European Board of Surgery'nin Coloproctology Division sınavını başarıyla geçerek Board Certified unvanına hak kazanmışlardır.

Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Dünya Endoüroloji Derneği Başkanlığı’na seçildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Konsültan Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Vancouver/Kanada’da gerçekleşen 35. Dünya Endoüroloji Kongresi’nde Dünya Endoüroloji Derneği Başkanlığı’na seçildi.

Tıp Fakültesi Öğrencileri için Okulun İlk Günü Buluşması ve Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı'na 11 Eylül 2017 Pazartesi günü Kerem Aydınlar Kampüsü konferans salonunda "Okulun İlk Günü/Back to School Day" etkinliği ile başladı.

Prof. Dr. İskender Sayek’e Onursal Doktora unvanı verildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni’nde Prof. Dr. İskender Sayek’e Onursal Doktora unvanı verildi.

Skolyoz Araştırma Derneği (Scoliosis Research Society (SRS)) Üyeleri Acıbadem Üniversitesi’ni ziyaret etti

Skolyoz Araştırma Derneği’nin “Travelling Fellowship” programı kapsamında dernek üyeleri Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Alanay’ın misafiri olarak Acıbadem Üniversitesi'nde idi.

Yrd. Doç. Dr. Zeynep Durer’e L'Oréal ve UNESCO’dan Genç Bilim Kadını Ödülü

Yrd. Doç. Dr. Zeynep Aslıhan Durer, L’Oreal - UNESCO tarafından düzenlenen “Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Programı” kapsamında ödüle layık görüldü.

Tıp Fakültemiz 2023 yılına kadar akredite edildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) & Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından 2023 yılına kadar akredite edildi.

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Tarık Baykal’ın yürütücüsü olduğu projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Tarık Baykal’ın yürütücüsü olduğu “Alzheimer Hastalığında Periferal Mitokondriyal Disfonksiyon” adlı projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman’ın “Galatasaray Tıbbiyesi, Tıbbiye’de Modernleşmenin Başlangıcı” adlı kitabı çıktı

Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman’ın “Galatasaray Tıbbiyesi, Tıbbiye’de Modernleşmenin Başlangıcı” adlı kitabı tıp tarihi ve tıp eğitimi tarihi üzerine yapılacak araştırmalar için temel bir kaynak eser niteliğindedir.

“Otoimmün Demiyelinizan Hastalıkların Tanı Ve Tedavisinde Antikor ve B Lenfosit Temelli Yöntemlerin Araştırılması” Projesine TÜBİTAK Desteği

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından hazırlanan proje, TÜBİTAK 1003 Öncelikli Alanlar AR-GE Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

“Multiple Skleroz Hastalığında Perisitlerin Rolünün Araştırılması ve Klinik Alt Tiplerin Belirlenmesine Yönelik Tarama Sistemi Geliştirilmesi“ Projesine TÜBİTAK Desteği

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından hazırlanan proje, TÜBİTAK 1003 Öncelikli Alanlar AR-GE Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

“Etik, Önleme ve Halk Sağlığı” kitabı, 19. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi’nde tanıtıldı

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) tarafından 2017 başında basılan kitap, 15-19 Mart 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 19. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi’nde tanıtıldı.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi “Ulusal Tıp Eğitimi Sempozyumu”na katıldı

Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği (TEGED) tarafından düzenlenen “Ulusal Tıp Eğitimi Sempozyumu (UTES)” Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin de katılımıyla bu yıl 15-17 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti.

14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen program; Prof. Dr. Emin Kansu’nun “Akademik Mikroçevre” sunumu ve Tıp Fakültesi Dekanlığı Listesi’ne giren öğrencilere başarı beratı takdimi ile gerçekleşti.

Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurdan Tözün’ün yürütücüsü olduğu projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Gastroentroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurdan Tözün’ün yürütücüsü olduğu "Esnek Endoskopi Amaçlı Robotik Sistem" başlıklı projeye TÜBİTAK desteği

Dünya Nadir Hastalıklar Günü’ne özel sempozyum

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen Nadir Hastalıklar Sempozyumu birçok dernek ve vakfın katılımıyla 28 Şubat 2017 Salı günü Acıbadem Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Tıp Fakültesi öğrencileri en’leri seçti

Acıbadem Üniversitesi, Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) tarafından 11-12 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenen En’ler Ödül Töreni’ne ev sahipliği yaptı.

Prof. Dr. M. Necmettin Pamir’in editörlüğünde hazırlanan “Chordomas” kitabı yayımlandı

Acıbadem Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir’in editörlüğünde hazırlanan “Chordomas” kitabı yayımlandı.

Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alp Dinçer'in yürütücüsü olduğu projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Nöroradyoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alp Dinçer'in yürütücüsü olduğu “Glial Beyin Tümörlerinin Genetik, Metabolik ve Histopatolojik Özelliklerini Manyetik Rezonans Görüntüleme ile Non-invaziv Olarak Gösterebilecek Tanısal Ürün Geliştirilmesi” başlıklı projeye TÜBİTAK desteği

“Nörolojiye Giriş” kitabı yayımlandı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilaver Kaya’nın editörlüğünü yaptığı “Nörolojiye Giriş” kitabı öğrencilerin ve asistanların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanmıştır.

Tıp Fakültesi Stratejik Plan Geliştirme Çalıştayı Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Başkanlarının ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi’nde Ekim 2015’de başlatılan Kalite Çalışmaları kapsamında Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Başkanları ve temsilcilerinin katıldığı “Tıp Fakültesi Stratejik Plan Geliştirme Çalıştayı” 21 Ocak 2017 tarihinde Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nın Dr. İpek Şapcı ve İnt. Dr. Turgut Bora Cengiz'in katkılarıyla hazırladığı bildiri Teksas’ta düzenlenecek SAGES Kongresi'ne kabul edildi

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı tarafından hazırlanan ve Tıp Fakültesi 2016 yılı mezunu Dr. İpek Sapcı ve İntörn Dr. Turgut Bora Cengiz'in de katkı sağladığı ''Robotic Adrenalectomy for Pheochromocytoma'' başlıklı bildiri, 22-25 Mart 2017 tarihinde Houston, Teksas, ABD'de düzenlenecek olan ''Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons (SAGES)'' Kongresi'nde podyum video sunumu olarak kabul edildi.

Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semih Halezeroğlu’na ödül

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semih Halezeroğlu, “2016 Masters of Thoracic Surgery-Uniportal VATS Lobectomy&Segmentectomy Video Contest” adlı yarışmada ödüle layık görüldü.

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz Ağırbaşlı'nın projesine TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz Ağırbaşlı’nın “Postmenopozal Kadınlarda D Vitamini ile Lökosit Telomer Uzunluğu Arasındaki İlişkinin Araştırılması" adlı projesi TÜBİTAK 3001 Başlangıç Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır.

Tıp Fakültesi öğrencisi İnt. Dr. Sonay Beyatlı çalışmasını Colorado'da gerçekleşecek 74. ACPA Sempozyumu'nda sunmaya hak kazandı

Tıp Fakültesi 6.sınıf öğrencisi İnt. Dr. Sonay Beyatlı çalışmasını Colorado'da gerçekleşecek 74. ACPA Sempozyumu'nda sunmaya hak kazandı.

Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Rana Çağla Akduman’ın yürüttüğü projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Rana Çağla Akduman’ın yürüttüğü, Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meltem Müftüoğlu’nun danışmanlık yaptığı “Sporadik Alzheimer Hastalığında DNA Tamir Genlerinin Epigenetik Regülasyonu” adlı proje TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı’na kabul edildi.

“Pediatrik ve Konjenital Kalp Cerrahisi-Temel Bilgiler ve Prensipler” kitabı yayımlandı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Erek tarafından hazırlanan “Pediatrik ve Konjenital Kalp Cerrahisi-Temel Bilgiler ve Prensipler” kitabı yayımlandı.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları önemli konuşmacıların katılımıyla gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Kampüs Buluşmaları Aralık ayı etkinliklerinde “Çevre Kirliliği ve Genetik” ve “Nobel Ödüllü Bir Araştırma Alanı: Otofaji” başlıklı farklı konular konuşuldu.

Tıp Fakültesi öğrencileri II. Genç Pediatristler Kongresi’nde poster sunumlarıyla yer aldı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Türk Pediatri Kurumu tarafından 2-4 Aralık 2016 tarihlerinde düzenlenen 2. Genç Pediatristler Kongresi’nde poster sunumları ile yer aldı.

Tıp Fakültesi öğrencileri sağlık projelerini Rio’da anlattı

Aile Hekimliği alanında önemli akademik çalışmaların ve araştırma sonuçlarının paylaşıldığı WONCA (Dünya Aile Hekimliği Birliği) 2016 Dünya Kongresi Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleştirildi.

Kanserde Kişiye Özel Tıp Uygulamaları konuşuldu

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler Seminer Programı kapsamında 30 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşen konferansta “Kanserde Kişiye Özel Tıp Uygulamaları” konuşuldu.

III. Proteomik Sempozyumu Acıbadem Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı ve Proteomik Derneği işbirliğinde düzenlenen III. Proteomik Sempozyumu 28 Kasım 2016 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleşti.

Prof. Dr. Necmettin Pamir, Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi Başkanlığı’na seçilen ilk Türk beyin cerrahı oldu

Acıbadem Üniversitesi'nin Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necmettin Pamir, Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi Başkanlığı'na seçildi.

Tıp Fakültesi “Kampüs Buluşmaları” başladı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen “Kampüs Buluşmaları” farklı konu ve konuşmacıları ile bu yıl da devam ediyor.

"Temel İnsan Anatomisi" kitabı yayımlandı

Prof. Dr. Mustafa Aktekin, Prof. Dr. Alp Bayramoğlu ve Öğretim Görevlisi Elif Nedret Keskinöz tarafından hazırlanan "Temel İnsan Anatomisi" kitabı yayımlandı.

“Hekimler için Adli Tıp Uygulamaları Rehberi” kitabı yayımladı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Oğuz Polat ve Doç. Dr. Işıl Pakiş tarafından hazırlanan “Hekimler için Adli Tıp Uygulamaları Rehberi” kitabı yayımladı.

Doç. Dr. Şahin Şenay International Society for Minimally Invasive Cardiothoracic Surgery (ISMICS) Yönetim Kurulu Üyeliği’ne “Dünya Direktörü” olarak seçildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şahin Şenay, International Society for Minimally Invasive Cardiothoracic Surgery (ISMICS) Yönetim Kurulu Üyeliği'ne 'Dünya Direktörü' olarak seçildi.

Prof. Dr. Serap Arbak, Avrupa Mikroskopi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Serap Arbak, European Microscopy Society (Avrupa Mikroskobi Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi.

Tıp Fakültesi Öğrencileri için Okulun İlk Günü Buluşması ve Geleneksel Önlük Giyme Töreni gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı'na 19 Eylül 2016 Pazartesi günü Kerem Aydınlar Kampüsü konferans salonunda "Okulun İlk Günü/Back to School Day" etkinliği ile başladı.

"Yarınların Kadına İhtiyacı Var" kitabı yayımlandı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Yeşim Yasin ve Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencisi Aral Sürmeli'nin Türkçe çevirisini gerçekleştirdiği "Yarınların Kadına İhtiyacı Var" kitabı yayımlandı.

6. Uluslararası Nöroendoskopi Kursu gerçekleştirildi

Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Nöroendoskopi Kursu, 11-12 Kasım 2015 tarihlerinde Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul