Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

IGEM 2019 hazırlıkları başladı

Son Güncelleme:12.03.19

IGEM (International Genetically Engineered Machine Competition) için oluşturulacak yeni takım hazırlıkları için bilgilendirme toplantısı 9 Şubat 2019 tarihinde üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sentetik biyoloji alanında farkındalık yaratma amacıyla Massachusetts Institute of Technology (MIT) iGEM Vakfı tarafından düzenlenen IGEM (International Genetically Engineered Machine Competition) yarışmasına katılmak üzere oluşturulacak takım hazırlıklarının bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantıya, Acıbadem Üniversitesi ve farklı liselerden öğrenciler katıldı. Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İkbal Agah İnce, öğrencilere yarışma detaylarını ve nasıl takım oluşturabileceklerini anlattı. 

Öğrenciler yarışmaya hazırlık sürecinde araştırma, proje oluşturma, projeye sponsor olma gibi birçok başlıkta bilgi ve deneyim kazanacaklar.  

Bu alanda dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan yarışmada geçen yıl “Genetik Modifiye Sistemler - iGEM 2018” e katılan Acıbadem İstanbul Ekibi 316 takımın katılımıyla gerçekleşen yarışmada üniversiteler kategorisinde Bronz Madalya kazandı.

İlgili habere ulaşmak için tıklayınBİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul