Prof. Dr.

İrfan Güney

Meslek Yüksekokulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
İrfan Güney Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendsliği Bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Marmara Üniversitesinde Doktora eğitimini tamamladı.1980 -1987 yılları arasında Türkiye Elektrik Kurumunda çalıştı. Daha sonra Marmara Üniversitesine Yardımcı doçent olarak atandı. Marmara Üniversitesinde, bir çok idari görevde bulundu. YÖK Dünya Bank projesi aracılığıyla İngilterede Glasgow Üniversitesi ve Amerika Birleşik Devletleri Arizona State Üniversitelerinde bulundu. 2007 yılında Marmara Üniversitesinden emekli oldu.2007-2008 yıllarında Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevlerii yürüttü.2008 yılından itibaren Acıbadem Üniversitesinde Rektör Yardımcısı ve Dekan olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında Mühendislik Fakültesi Dekanlık görevini tamamladı. Daha sonra Meslek Yüksek Okulu Müdür vekilliği görevine atandı. Rektör Yardımcılığının yanında Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekilliği görevini de yürütmektedir.
Doktora Marmara Üniversitesi
Yüksek Lisans İstanbul Teknik Üniversitesi
Lisans Yıldız Teknik Üniversitesi
Lise Pendik Lisesi
Elektrik Güç Sistemleri, Elektrik Tesisleri, Enerji İletimi, Optimizasyon Teknikleri, Güç Sistemlerinin Analizi, Alternatif Enerji Kaynakları
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.