Dr. Öğr. Üyesi

Hülya Dündar

1979 yılında İstanbul’da doğan Hülya Dündar Şahin, 2001 yılında Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü’nde yüksek lisans çalışmalarına başlayan Dündar Şahin, 2004 yılında “Leylâ Erbil’in Romanlarında Cinsellik Sorunsalı” başlıklı teziyle yüksek lisans derecesini, 2009 yılında ise “Nahit Sırrı Örik’in Romanlarında Narsisist Entrikalar” başlıklı teziyle yine aynı bölümden doktora derecesini aldı. Dündar Şahin, Eylül 2009’dan bu yana Acıbadem Üniversitesi Türk Dili Bölümü’nde görev yapmaktadır. Dündar Şahin’in Varlık, Edebiyat ve Eleştiri, Milli Folklor, Yasakmeyve, Kül gibi edebiyat ve eleştiri dergilerinde çeşitli makale ve yazıları da yayımlanmıştır.
Doktora Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı
Yüksek Lisans Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı
Lisans Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı
Lise Neşet Yalçın Süper Lisesi (Darıca)
Modern Türk Edebiyatı, Karşılaştırmalı Edebiyat, Dünya Edebiyatı, İngiliz Edebiyatı, Türk edebiyatında roman ve hikâye, Edebiyat Kuramları, Psikanaliz, Yazılı ve Sözlü Anlatım.
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.