Dr. Öğr. Üyesi

Engin Baysoy

Meslek Yüksekokulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
1983 Üsküdar doğumluyum. 2006 yılında Başkent Üniversitesi Elek-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldum. Doktora çalışmalarımı Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü'nde tamamladım. 2006 yılından itibaren yüksek lisans ve doktora çalışmalarımın yanısıra çeşitli firmaların teknik servis ve AR-GE birimlerinde görev yaptım. Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı görevinin yanı sıra Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Program Danışmanlığı'nı yapmaktayım. 2013 yılından itibaren Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi'nde çeşitli bölümlere tıbbi cihazlar ile ilgili dersler vermekteyim.
Doktora Boğaziçi Üniversitesi - 2018
Yüksek Lisans Başkent Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği - 2009
Lisans Başkent Üniversitesi Elek-Elektronik Mühendisliği - 2006
Lise Mamak Anadolu Lisesi - 2001
- MRG uyumlu pasif ve yarı-aktif kateter prototip tasarımları, - MRG uyumlu pasif ve yarı-aktif kateter tasarımlarının simülasyon modellemeleri, - Şekil hafızalı nitinol ve silikon malzemelerin MRG uyumlu tedavi uygulamaları, - Aritmi tespitine yönelik katetere dayalı kalp haritalamasında 3 boyutlu simülasyonların gerçekleştirilmesi.
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.