Dr. Öğr. Üyesi

Ceyhun Kırımlı

Mühendislik Fakültesi Tıp Mühendisliği
Ceyhun Ekrem KIRIMLI Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünü bitirdikten sonra aynı Üniversitenin Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsünde “Yakın Kızılötesi Spektroskopi” üzerine çalışarak, Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Daha sonra Amerika’daki Drexel Üniversitesi’nin Biyomedikal Mühendisliği Okulunda Piezoelektrik Levha Sensörünün geliştirilmesi ve kanserin idrardan erken teşhisi üzerine çalışarak Doktorasını bitirmiştir. Kanada’nın Lakehead Üniversitesi Kimya Bölümünde doktora sonrası araştırmacı olarak Fourier Transform Infrared Spektroskopisi üzerine çalıştıktan sonra Tübitak’ın Geriye Beyin Göçü Burs Programı kapsamında Yurda Dönüş Bursu kazanmıştır.
Doktora Drexel Üniversitesi - Biyomedikal Mühendisliği, Bilim ve Sağlık Sistemleri
Yüksek Lisans Boğaziçi Üniversitesi - Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü
Lisans Boğaziçi Üniversitesi - Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü
Lise İstanbul Atatürk Fen Lisesi
Elektrokimyasal, Kütle Hassasiyetli ve Optik Biyosensörlerin geliştirilmesi, ve bu sürecin bilişimsel ve biyolojik yönlerinin araştırılması, kanserin erken teşhisi, Mikroelektromekanik Sistemler (MEMS), çip üstü ve sistemler ve nokta bakım teknolojileri.
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.