Dr. Öğr. Üyesi

Buğrahan Bayram

Mühendislik Fakültesi Tıp Mühendisliği
Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü bitirdikten sonra Amerika Birleşik Devletleri'ne giderek Kent State Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladım. 2007 yılında Cleveland State Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünde doktora çalışmalarına devam ettim ve 2013 yılında mezun oldum. Kesintisiz 6 yıl boyunca, Cleveland Clinic'te tam zamanlı araştırmacı olarak çeşitli projelerde çalıştım. Kessler Foundation'un seçkin post doktora programına kabul edildim ve 1 sene 3B diz biyomekaniği projesinde Proje Yürütücüsü olarak çalıştım. Tübitak’ın Yurda Dönüş Araştırma Burs Programı (BiDEB 2232) kapsamında ülkemize geri dönüp Şubat 2015'ten beri Tıp Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görevimi sürdürmekteyim.
Doktora Cleveland State University
Yüksek Lisans Kent State University
Lisans Bahçeşehir Üniversitesi
Nörorehabilitasyon, Elektroensefalografi (EEG), Elektromiyografi (EMG), Transkraniyal Manyetik Uyarım (TMU), Diz biyomekaniği, Hareket analizi, Görsel izleme analizi, Sinyal işleme, Uyumluluk analizi, Güç analizi, biyoistatistik analizi. Son yıllarda verdiğim dersler ile 3B Tasarım, 3B Basım, Internet of Things, Medikal Bilişim alanlarında da araştırmalar ve Acıbadem Sports ile ortak Biyomekanik ve Fizyoterapetik alanında mühendislik çalışmaları yapmaktayım.
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.