Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Ayak ve Ayak Bileği Patolojilerine Yönelik Özelleştirilmiş Ortez Teknikleri (Human Study SCOPe Uluslararası Ortez/Protez Sertifikasyon Eğitimi Türkçe 1)

Eğitim Adı

Ayak ve Ayak Bileği Patolojilerine Yönelik Özelleştirilmiş Ortez Teknikleri (Human Study SCOPe Uluslararası Ortez/Protez Sertifikasyon Eğitimi Türkçe 1)

Eğitim Tarihi

29 Nisan - 14 Haziran 2019

Eğitim Koordinatörü

Prof. Dr. Hürriyet YILMAZ, Haliç Üniversitesi, Program Direktörü

Fzt. Ayşe ALPARMAN, Program Koordinatörü

OMM Erkan EVRENDİLEK, Acıbadem Üniversitesi Atölye Direktörü


Katılım bilgisi ve detaylar için Program Koordinatörü Ayşe ALPARMAN ile irtibata geçebilirsiniz.

İletişim No:  +90 533 3864614

Mail Adresi: ayse_alparman@hotmail.com

Eğitmenler

Michael REXING, Certificated prosthetist/orthotist (Germany) Human Study, SCOPe

Eğitimin Amacı

Eğitimin amacı; erişkin ve çocuk olgularda pes planus, cavus pes ekinovarus, kalkaneal varus-valgus gibi sub-talar eklemi etkileyen ayak ve ayak bileği patolojileri ve Serebral palsine yönelik özelleştirilmiş ortez uygulamaları (AFO/DAFO) hakkında teorik ve pratik eğitimleri vermektir.

Human Study’nin dünyanın pek çok ülkesinde de gerçekleştirmiş olduğu SCOPe, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek online teorik ve atölyede pratik uygulama becerilerini geliştirmeye yönelik günlük iş yoğunluğunu etkilemeden devam ettirilebilecek bir kurs programıdır. Alt ekstremite, üst ekstremite ve gövde ortez ve protezlerini içeren farklı bölümlerden oluşmaktadır. Bu programlardan yeterli sayıyı tamamlayan kişiler uluslararası bir ustalık belgesi olan ISPO Kategori 2 sınavına girmeye hak kazanır.    

Bu kurs programını alan kişiler, ileri seviye kursları almış ve ilgili konuyla alakalı uluslararası alanlarda rekabet edebilir hale gelmiş olurlar. Kursun başarıyla tamamlanabilmesi için katılımcıların online takipte bir vaka sunumu yapması ve teorik sınavı geçmesi gerekmektedir.

SCOPe'in düzenlediği, uluslararası eğitmenler (Michael REXING, Certificated prosthetist/orthotist (Germany) Human Study, SCOPe)  tarafından verilecek olan bu ilk kurs, Ayak ve Ayak Bileği Patolojilerine Yönelik Özelleştirilmiş Ortez Teknikleri içermektedir. Tüm eğitim modülleri İngilizce’den çevrilmiş olup Türkçe eğitim imkânı sunulmaktadır. 

Kursa katılmak isteyen katılımcılar; http://www.human-study.org/specialized-courses-for-prosthetics-and-orthotics/ adresinden ilgili bilgilere ulaşabilir.

 

Katılımcı Sayısı

Kontenjan; *10 Ortopedik Protez ve Ortez Teknikeri veya alanda deneyimli çalışan *10 Fizyoterapist ile sınırlıdır.

Hedef Kitle

  • Ortopedik Protez ve Ortez Teknisyeni / Teknikeri / Uzmanı 
  • Sağlık Bakanlığı onaylı Protez ve Ortez Yapım Ve Uygulama Merkezi Sorumlu Müdür Belgesi olanlar,
  • Yukarıda belirtilen kriterlere eş değer belgesi olan yurt dışı katılımcıları.
  • Ayrıca Fizyoterapistler programın teorik eğitim ve hasta değerlendirme bölümüne katılarak bu alanda yetkinliklerini arttırabilirler. 

Eğitim İçeriği ve Takvimi

1. TEORİK EĞİTİM: 

29 Nisan 2019-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında, 5 hafta boyunca, haftada toplam 2 saat süren “Anatomi ve Fizyoloji, Patoloji ve Reçeteleme, Biyomekanik ve profesyonel uygulama teknikleri” konularını kapsayan modüller online eğitim verilecektir.

(Fizyoterapistler bu bölüme katılacaktır.)

2. PRATİK EĞİTİM: 

10-14 Haziran 2019 tarihlerinde (5 gün, her gün 8 saat) Acıbadem Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez Laboratuvarında CPO Michael Rexing (Germany) tarafından hasta üzerinde uygulamalı eğitim yapılacaktır. 

(Fizyoterapistler ilk gün değerlendirme ve son gün vaka uygulama eğitimine katılabilecektir.) 

3. VAKA SUNUMU: 

Eğitimler sonrasında katılımcılar, konuyla ilgili uygulamayı 3 ay içinde çalışma yerlerinde hasta üzerinde yaparak ilgili vakayı sınav kuruluna sunacaklar ve sınavda teorik ve pratik olarak yapılacak değerlendirmelere göre başarılı sayılacaklardır

    (Fizyoterapistlerin katılımına açık değildir.)

Değerlendirme Yöntemi

10-14 Haziran 2019 tarihinde, 5 günlük Acıbadem Üniversitesi Protez ve Ortez Laboratuvarında yapılacak uygulama eğitimine katılım mecburidir. 

Kursun başarıyla tamamlanabilmesi için katılımcıların online takipte bir vaka sunumu yapması ve teorik ve uygulama sınavını geçmesi gerekmektedir.

 Katılımcılar, Sınav Kurulu tarafından teorik bilgi ve yaptıkları ortez yönünden değerlendirilecektir.

Eğitim Ücreti

Protez ve Ortez uygulama için (1.400 €) Fizyoterapistler için (700 €) Bilgi için: Ayşe ALPARMAN +90 533 3864614

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul