En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Psikoloji

Sosyoloji Bölümü

Sosyoloji sosyal bilimler ailesinin bir üyesidir ve öğrencilerin sosyolojiyi gerçek anlamda kavrayabilmeleri için onun diğer sosyal bilimlerle ilişkisini, ortak ve farklı yönlerini, işbirliği olanaklarını tanımış olmaları gerekir. Bu gereksinimi karşılamak üzere, programımızda tüm sosyal bilim alanlarından zorunlu ve seçmeli derslere yer verilmektedir. Programın bir diğer özelliği öğrencilerin her yıl çeşitli zorunlu ve seçmeli derslerle kapsamlı bir araştırmacılık bilgi ve deneyimine yönlendirilmesidir. Öğrencilerin sosyal bilim metodolojisini eksiksiz kavramaları, araştırmacılığın teknik ve etik gereklerini öğrenmeleri, alan araştırmalarının gerektirdiği davranış ve becerileri geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Öğretim üyelerinin desteğiyle çeşitli toplumsal ortamlarda araştırmalar yapılması, öğrenci kongrelerine katılım ve benzer etkinliklerin düzenlenmesi teşvik edilecektir. Sosyoloji öğreniminde staj zorunluluğu olmamakla birlikte, çeşitli iş alanlarının tanınabilmesi için gönüllü stajlar desteklenir. Öğrencilerin özellikle sağlık, sosyal çalışma ve sivil toplum kuruluşlarını ve bu kuruluşlarda sosyolog olarak çalışma olanaklarını tanımaları önemsenmektedir. Bölümümüzün özgün bir yönü isteyen öğrencilerimizin sağlık sosyal bilimleriyle, özellikle de sağlık sosyolojisiyle uğraşabilmeleri için çok sayıda seçmeli ders ve araştırma etkinliği planlanmış olmasıdır. Sağlık sosyal bilimleri alanı 1980'lerden bu yana çok hızlı gelişen bir araştırma ve uygulama alanıdır ve Acıbadem Üniversitesi bu alanı desteklemektedir. Öğrencilerimizin de alanın Türkiye'deki gelişiminde genç öncüler olarak rol almaları arzu edilmektedir. Sosyoloji öğrenimi toplumsal, kültürel ve insani olgular hakkında duyarlılık yükselten bir süreç olarak da kabul edilebilir. Bölümümüz de yaşadıkları ülkeye ve dünyaya karşı duyarlı, bilinçli, aydın ve sorumlu genç insanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

2016-2017 akademik yılında öğretime başlayacak olan Acıbadem Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nün ders programı, ülkemizdeki ve Batı ülkelerindeki üniversitelerin sosyoloji programlarıyla uyumludur. Bu uyum, özellikle yüksek lisans yapacak öğrencilerimizin herhangi bir engelle karşılaşmaması açısından önemsenmektedir. Program dilinin İngilizce olması öğrenci değişim olanaklarından yararlanmayı mümkün kılacak, öğrencilerimizin dünya literatüründen yararlanmalarını ve isteyenlerin yurt dışında lisansüstü öğrenime yönelmelerini kolaylaştıracaktır.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Prof. Dr. İnci USER Prof. Dr. İnci USER Bölüm Başkanı
  • Prof. Dr. İnci USER Prof. Dr. İnci USER Bölüm Başkanı
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44