En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Psikoloji

Psikoloji Bölümü

Psikoloji bilimi çeşitli biçimlerde topluma katkıda bulunur ve yaşamımıza farklı düzeylerde dokunarak geliştirir; zenginleştirir. Psikoloji bilimin bilgi birikimi bugünün toplumları için önemlidir. Çevremizdeki toplumsal olguları derinlemesine kavramada; çalışılan işyerinde iş verimliliğini ya da iş güvencesini arttırmada; ruhsal sıkıntıları olan bireylerin değerlendirilmesi ve tedavisinde; reklamcılıkta kullanılabilen eşik altı mesajların etkinliğini araştırmada; sporcuların motivasyonları ve başarıları arttırmada yada suça meyilli kişilerin değerlendirilme ve rehabilitasyonunda; ağır bir kaza geçirmiş bireyin yitirdiği bilişsel işlevlerin tespitinde hep Psikologlara ihtiyaç vardır.

Bir bilim olarak Psikoloji zihinsel, duygusal ve davranışsal süreçleri inceler. Psikolojinin pek çok temel alt bilim dalı vardır: gelişim psikolojisi, deneysel psikoloji, sosyal psikoloji, klinik psikoloji, endüstri-örgüt psikolojisi, sağlık psikolojisi, bilişsel psikoloji, adli psikoloji , nöropsikoloji, spor psikolojisi, trafik psikolojisi gibi. Psikoloji biliminde eğitim alan bir kişinin uygulamalı alanlardan önce Psikolojinin temel alanları hakkında bilgi sahibi olması; araştırma ve istatistik bilgisi edinmesi gerekir. Daha sonra psikoloji öğrencileri dört yıllık eğitimlerinin üzerine yüksek lisanslarını yaparak ilgi duydukları ve başarılı olacaklarını düşündükleri alanlardan birinde uzmanlaşabilirler. Arzu ederlerse alanda çalışıp uygulamacı olabilirler; ya da eğitimlerine devam edip araştırmacı ya da akademisyen olabilirler.

Acıbadem Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2013-2014 öğretim yılında açılmış, ama öğrencilerine en üst düzeyde eğitsel olanak sağlamayı hedefleyen bir bölümdür. Etik, bilimsel ilkelere inanan, kendi uzmanlık alanlarında dersler veren akademik personeli ve şehrin merkezinde öğrenci için pek çok imkanı sunan fiziki yapısı, laboratuarları, kütüphanesi, spor olanağı ve Acıbadem Hastanelerinin akademik olanakları ile iddialı bir bölüm olmak hedefini taşımaktadır. ​

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Prof. Dr. Yeşim Korkut Prof. Dr. Yeşim Korkut Bölüm Başkanı
  • Prof. Dr. Yeşim Korkut Prof. Dr. Yeşim Korkut Bölüm Başkanı
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44