En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Akademik Kadro

Ortopedik Ortez ve Protez Bölümü

Ortopedik Protez ve Ortez Programı; herhangi bir nedenle (Trafik, tren, iş kazaları, silahlı yaralanmalar, dolaşım bozuklukları, tümör gibi)kollarını ve ya bacaklarını kaybeden kişilere kaybettikleri bu uzuvlarının yerine geçebilecek estetik ve fonksiyonel yapay uzuvlar yani protezleri; ya da yine herhangi bir nedenle boyun, gövde, kol ve bacak fonksiyonlarını kaybeden kişilere kaybettikleri bu fonksiyonların yerine geçen, destekleyen, engelleyen, sabitleyen, estetik ve fonksiyonel ortezleri yaparak, ortopedik engelli kişilerin günümüz koşullarına ve teknolojik gelişmelere paralel olarak, kişinin yaşı, engeli, fonksiyonel durumu, eğitim, iş ve sosyal durumunun gerektirdiği ihtiyaçları göz önünde tutarak, kişinin bağımsızlığını destekleyen en uygun protez ve ortezi sağlayarak ikinci bir kişiye muhtaç olmadan günlük aktivitelerini yapabilecek hale gelmesini sağlayan Ortopedik Protez ve Ortez Teknikeri yetiştirir.

Üniversitemiz, Uluslararası Protez ve Ortezciler Derneği (İnternational Society For Prosthetics and Orthotics ISPO) yeterliliklerinde, Ortopedik Protez ve Ortez Teknikeri yetiştirmek amacıyla 2015-2016 akademik yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Doç. Dr. Alper KAYA Program Başkanı
  • Doç. Dr. Alper KAYA Program Başkanı
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44