En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce)

Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü

Bölüm Hakkında

 • Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, özellikle genetik, biyokimya ve hücre biyolojisinin gelişmesi ile ortaya çıkmış, son zamanlarda adını sıklıkla duyuran ve yüzyılımızın en hızlı ilerleyen bilim dallarındandır.
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nün öğrenim süresi 4 yıl olup öğrenim dili İngilizce’dir. Bölüme yeni başlayacak öğrenciler, geçerli dil belgeleri yoksa, akademik yıl başlamadan İngilizce Yeterlilik Sınavı’na girerler. Yeterli başarıyı gösteremeyen öğrenciler bölüme başlamadan önce bir yıl İngilizce Hazırlık Programı’nda eğitim alırlar.
 • Bölüm, temel bilim araştırmalarının yanı sıra klinik uygulamalara da ağırlık verir. Öğrenciler, Acıbadem Üniversitesi’nin yeni nesil teknolojilerle donatılmış öğrenci ve araştırma laboratuvarlarında gözlem, araştırma ve uygulama olanaklarına sahiptir.

Mezuniyet Sonrası

 • Bu bölüm mezunları, üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademisyen, biyoteknoloji, sağlık sektöründe ileri teknolojilerin kullanıldığı genetik tanı ve tedavi, kök hücre ve hücre tedavisi, moleküler patoloji gibi laboratuvarlarda araştırmacı ya da yönetici olarak görev alabilirler. Günümüzde, moleküler biyoloji ve genetik eğitimi ile ilişkili teknolojiler, işletmeye dönüştürülebilecek başlangıç şirketlerini kurmak için en uygun teknolojilerdir.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

 • Prof. Dr. M. Cengiz YAKICIER Prof. Dr. M. Cengiz YAKICIER Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı
 • Prof. Dr. Meltem MÜFTÜOĞLU Prof. Dr. Meltem MÜFTÜOĞLU Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi
 • Prof. Dr. Murat SARUÇ Prof. Dr. Murat SARUÇ İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
 • Yrd. Doç. Dr. Emre Deniz Yrd. Doç. Dr. Emre Deniz Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi
 • Yrd. Doç. Dr. Zeynep Tokcaer Keskin Yrd. Doç. Dr. Zeynep Tokcaer Keskin Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi
 • Arş. Gör. Tuğçe İlhan Arş. Gör. Tuğçe İlhan Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Araştırma Görevlisi
 • Öğr. Gör. Şirin YÜKSEL Öğr. Gör. Şirin YÜKSEL Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Görevlisi
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44