En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Hemşirelik

Hemşirelik Bölümü

Hemşirelik bölümünün hedefi toplumun sağlık ile ilgili temel sorunlarını göz önüne alarak sağlıklı, hasta veya özürlü bireylerin sağlık kuruluşları bünyesinde veya dışında her türlü hemşirelik gereksinimini belirleyecek; bakımını planlayacak uygulayacak ve takip edecek; koruyucu, tedavi edici ve rehabilitasyona yönelik her türlü sağlık hizmetinin uygulanmasında sağlık ekibinin diğer elemanları ile koordineli olarak çalışabilecek hemşireler yetiştirmektir.

HEMŞİRELİK EĞİTİM PROGRAMLARI NASILDIR?

Fakülte olmanın ayrıcalığını yaşayan hemşire öğrencilerimiz sağlık bilimleri ve hemşirelik mesleğine temel oluşturan derslerin yanı sıra hemşireliğin bilim ve sanattan oluşan bir meslek olması nedeniyle klinik uygulamalar da yer alır. Öğrencilerimiz bu uygulamalarını Acıbadem Sağlık Grubunun gelişmiş teknoloji ile donatılmış hastanelerinde, ilgili dersin öğretim üyeleri ve ayrıca klinik rehber hemşireler ile birlikte sürdürmektedirler.

Hemşire öğrencilerin geleceğe yönelik gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında belli sağlık bakım alanlarında çalışması ve araştırılmalar yapması hedeflenmektedir.

Hemşirelik programının dördüncü yılında yedinci ve sekizinci yarıyıllar intörn dönemini içermektedir. İntern programı ile öğrencilere hemşirelik bilim dallarından bazılarında özelleşmeler sağlanması hedeflenmektedir.

HEMŞİRELİK BÖLÜMÜMÜZÜ FARKLI KILAN ÖZELLİKLERİMİZ

  1. Ülkemizde ilk defa hemşirelerin hasta bakım kalitesini arttırmaya yönelik yeni ve yaratıcı düşüncelerin yaşama geçirilmesine destek veren ve onlara yol gösteren “Hemşirelikte Yaratıcılık Ödüllü Proje Yarışması” nın bölümümüz tarafından düzenlenmesi
  2. Sağlık bakım alanında bilgiyi meslektaşları ile paylaşmayı misyon edinen bölümümüz tarafından her yıl Bilgi Güncelleme Sempozyumu' nun düzenlenmesi
  3. Acıbadem Sağlık Grubu (ASG) gibi yıllar içerisinde elde ettiği bilgi birikimi ve deneyimleri ile güçlü, öncü ve toplumun güvenini kazanmış bir sağlık kuruluşunun üyesi olmak.
  4. Ülkemizde ve Dünyada saygın, kendi alanında donanımlı ve mükemmele ulaşmayı hedefleyen öğretim üyeleri ve hemşirelerin bulunduğu bir sağlık/eğitim kurumunda profesyonelliğe hazırlanmak.
  5. Sağlık bilimleri ve hemşirelikle ilgili veri tabanlarına ulaşım olanağı, İngilizce-Türkçe elektronik ve süreli yayınlar, Eğitim CD'leri, video koleksiyonları ve Türkiye' deki en büyük Simülasyon Laboratuarı CASE ile öğrenmenin daha aktif hale getirilmesidir.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Doç. Dr. Ükke KARABACAK Hemşirelik Bölüm Başkanı
  • Doç. Dr. Ükke KARABACAK Hemşirelik Bölüm Başkanı
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44