En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ülkemizde sağlık sektöründe ihtiyaç duyulan her kademedeki nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi hedeflemektedir. Fakültenin eğitim ve öğretim programları teorik derslerin yanı sıra uygulama ağırlıklı olup, yoğun yabancı dil dersleri ile desteklenmektedir.

Bölümün hedefi kişi ve toplum sağlığını önemli ölçüde etkileyen, sosyal ve ekonomik kayıplara ve çeşitli fonksiyon bozukluklarına neden olan hastalık, yaşlılık, ağrı, yaralanma veya diğer tüm durumlarda bireyin fiziksel fonksiyonunun korunması ve en üst düzeye çıkarılmasını hedefleyen rehabilitasyon hizmetlerini sunan Fizyoterapist yetiştirmektir.

Fizyoterapist; sağlıklı kişilerin fiziksel aktivitelerini düzenlemek ve hareket kabiliyetlerini artırmak için mesleğiyle ilgili ölçüm ve testleri yaparak protokolleri belirleyen, planlayan ve uygulan kişidir. Bunun yanı sıra hastalık durumlarında; fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzman hekimi veya uzmanlık eğitimi sırasında / sonrasında fiziksel tıp ve rehabilitasyon rotasyonu yapmış uzman hekimlerin teşhisine ve tedavi için yönlendirmesine bağlı olarak hastaların hareket ve fiziksel fonksiyon bozukluklarının iyileştirilmesi amacıyla gerekli uygulamaları yapar.

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü; teknolojik ve bilimsel gelişmeler ışığında teorik, uygulamalı eğitim ve öğretimini öğrencilerine sunar. Bunu yaparken de toplum sağlığı ve yaşam kalitenin geliştirilmesinde etkili çalışmalar yapan, projeler üreten, uluslar ve uluslar arası alanlarda tanınan, mesleğinde üstün niteliklere sahip fizyoterapistler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Bugün rehabilitasyon ekibi kavramının yavaş yavaş oturmakta olduğu ülkemizde bu ekibin önemli bir parçası olan, hemen hemen tüm tıp dallarıyla bağlantıda olan fizyoterapistler, üniversitemizde yalnızca bilgi ve becerilerin geliştirilmesi yönünde değil aynı zamanda sosyal ve iletişim becerilerinin gelişmesi için de teşvik edilmektedirler. Öğrenci kulüplerimiz, sportif faaliyetlerimiz ve modern kampüsümüzle öğrencilerimizin hayata daha emin adımlarla atılmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Doç. Dr. Meral BAYRAMOĞLU Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı
  • Doç. Dr. Meral BAYRAMOĞLU Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44