En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Eczacılık Fakültesi

Eczacılık Fakültesi (İngilizce)

Eczacıların ilaç endüstrisindeki ve toplum sağlığındaki rolleri bilim ve teknolojideki gelişmelerin bir sonucu olarak günden güne artmaktadır. İlaç endüstrisinde çalışmak üzere nitelikli eczacılara talep vardır. İlaç endüstrisi, ilaç üretim proseslerine hakim, analitik düşünerek ve sebep-sonuç ilişkileri kurarak olası sorunları tespit edip çözüm teorileri geliştirebilecek, temel GMP (iyi imalat yöntemi) ve kalite sistemleri, analitik metod geliştirme, formülasyon ve temel üretim prosesleri konusunda üst düzeyde bilgi sahibi olan ve bir yabancı dili en iyi şekilde kullanan bir eczacı profili arayışı içindedir. Günümüzde ülkemizde bu tip bir profili taşıyan çağdaş bir eczacının taşıması gerekli iki nitelikten biri, bilgilerin ilaç üretimine ve ilaçlar konusunda araştırma ve geliştirme çalışmalarına yönelik kullanıldığı "endüstriye yönelik eczacılık eğitimi", ikincisi de, bilgilerin ilaçların hastalar tarafından akılcı ve doğru olarak tüketilmesi için kullanıldığı "hastaya odaklı eczacılık eğitimi" modelleridir.

Fakültemizde öğrencilerin eğitimleri boyunca endüstri ve hastane eczacılığında çalışmalarını teşvik eden kapsamlı bir girişimde bulunulacaktır. Bu girişimde öğrenciler eğitimlerinin büyük bir bölümünü ilaç endüstrisi modelleri ile donatılmış birimlerde gerçekleştireceklerdir. Özellikle İstanbul gibi ilaç endüstrisi ile iç içe bulunan bir kentte, üniversite-sanayi işbirliğinin gerçekleştirilmesi ile ilaç sektörünün ihtiyaç duyduğu eczacıların yetiştirilmesi ve bu şekilde mezun olan bireylere iş olanaklarının sağlanması ve ilaç endüstrisinin de ihtiyaç duyduğu nitelikte elemanlara kavuşması sağlanacaktır.

Acıbadem Üniversitesi, bir "sağlık üniversitesi" olmayı hedeflemiş ve bunu şu anda kanıtlamış bir kurumdur. Bu bağlamda, Eczacılık Fakültemizin "Doktor-Hasta-Eczacı" üçgeni üzerindeki tamamlayıcı bir rolü üstleneceği açıktır. Öğrencilerimizin eğitimleri boyunca sağlık konusunda bilgi ve deneyimlerinin arttırılması açısından kurumun diğer sağlık üniteleri ile entegre olmaları sağlanacaktır. Kurumun sağlık grubu etrafında kurulan bir üniversite olması, köklü ve modern altyapısı ve bünyesinde çalışan nitelikli sağlık elemanları ile Eczacılık Fakültesi'nde büyük bir bölümü kurum içerisinde tamamlanacak olan staj ve vaka ağırlıklı interaktif, modern eğitim olanakları sağlanacaktır. Bu şekilde adı geçen ikinci eğitim modeli olan "hastaya odaklı eczacılık eğitimi" modelinin de başarıyla uygulanması ve nitelikli hastane eczacılarının yetiştirilmesi de söz konusu olacaktır.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi (İngilizce) Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Prof. Dr. Mert ÜLGEN Farmasötik Kimya Anabilim Dalı
  • Yrd. Doç. Dr. Beste KINIKOĞLU Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı
  • Prof. Dr. Mustafa SERTESER Biyokimya Anabilim Dalı
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44