En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Burs Olanakları

Burs Olanakları

ÖSYS Giriş Bursu

Acıbadem Üniversitesi'nin tüm fakülte ve meslek yüksekokullarının ÖSYS burslu kontenjanı bulunmaktadır. İlgili bölümlerin hepsinde tam burs (%100) kontenjanı mevcuttur. Bunun yanı sıra bazı bölümlerde %50 veya %25 burslu kontenjanlar da vardır. ÖSYS Giriş Bursu kontenjanından yerleşen öğrencilerin bursu, eğitim ve öğretim süresi boyunca devam etmekte ve başarısızlığa bağlı nedenlerle burs kesilmemektedir.

Acıbadem Üniversitesi Üstün Başarı Bursu

Tam burslu olarak Tıp Fakültesi'ne yerleşen ve yerleştirildiği puan türünden LYS başarı sıralamasında ilk 500 içinde yer alan öğrencilere sağlanan burstur.

Acıbadem Üniversitesi Üstün Başarı Bursu;

  1. Eğitim - öğretim ücretini,
  2. Masraflarına katkı olarak 9 ay süreyle aylık 750 TL burs desteğini,
  3. Eğitim günlerinde öğle yemeğini,
  4. İhtiyaç olması halinde, konukevinde iki kişilik odalarda ücret ödemeden kalmasını içermektedir.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Bursu

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi %50 burslu kontenjanına yerleşen öğrenciler aşağıdaki koşulları sağlamaları ve ilk kayıtta ilgili belgeleri ibraz etmeleri halinde geri kalan eğitim ücretinden muaf kabul edilerek %100 burslu okuma hakkı elde edebilirler.

  • Uluslararası Bakalorya (IB) diplomasına sahip ve diploma notu 32 veya üstü olan öğrenciler,
  • ABITUR veya MATURA diplomasına sahip ve diploma notu 2 veya daha iyi olan öğrenciler,
  • Fransız Bakaloryası diploma notu en az 14 (Türkiye’deki liseler tarafından verilen ve Fransız Bakaloryası ile denk en az 70 diploma notu) olan öğrenciler,
  • MATURİTA diploma notu 80 ve üstünde olan öğrenciler,
  • AP programları kapsamında en az 3 dersi en az 4 notu ile tamamlamış olan öğrenciler (AP programı kapsamında alınan derslerin Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından onaylanması şartı ile),
  • SAT sınavından 2000 veya üstünde puan alan ve MF-3 puan türüne göre başarı sıralamasında ilk 2.000 içerisinde yer alan öğrenciler (Puanlama, 2016 yılı Ocak ayına kadar alınan eski SAT sınavlar için geçerlidir).

Kerem Aydınlar Vakfı Destek Bursu (KAVDEB)

Kerem Aydınlar Vakfı tarafından kapsamı yemek, cep harçlığı ve öğrenci konukevi olmak üzere ihtiyaç temelli sağlanan burstur. Burs başvuruları Kerem Aydınlar Vakfı tarafından değerlendirilir.

Özel Burslar

Şehit ve gazi çocuklarına, eğitimci ve sağlık profesyonellerine, Acıbadem çalışanlarına, kardeş öğrencilere yönelik burslar mevcuttur.

Akademik Başarı Bursu

Acıbadem Üniversitesi’nin lisans programlarına yerleşen, genel not ortalaması 3,50 ve üzerinde olan öğrencilere değişen oranlarda verilen burstur.

*Burs yönergesi kapsamında yer alan burslarda birden fazlasından yararlanmak için gerekli şartları sağlayan öğrenci, kendi açısından en avantajlı olan yalnızca bir tek burs hakkından yararlanabilir. Kerem Aydınlar Vakfı Destek Bursu (KAVDEB) ve Lisans Programları Akademik Başarı Bursu bu koşul kapsamında değildir.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM


Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44