En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Akademik Kadro

Aşçılık Bölümü

Yemek sadece fizyolojik bir ihtiyaç olmayıp, sosyal açıdan da insanları bir arada tutan bir ortam sağlamaktadır. Günümüz şartları gereği, dışarıda yenilen yemek sayısının artması, aşçılık mesleğine olan ihtiyacı gün geçtikçe artırmaktadır.

Acıbadem Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı, sadece yemek yapabilen aşçı yetiştirmekle kalmayıp, aldığı dersler sayesinde sağlık ve beslenme açısından da konunun önemini bilen aşçılar yetiştirmektedir. Mezunlarımız Dünya'da ve Türkiye'de toplu beslenme yapan tüm kurumlarda çalışma imkanı bulabileceği gibi, sağlık kurumlarının mutfaklarında da rahatlıkla çalışabilecek bir altyapıya sahiptir.

Aşçılık sadece yemek yapma işi olmayıp aynı zamanda da bir sanattır. Teorik derslerin uygulamaya yansıması sonucu, 2 yıllık çok yoğun bir eğitimden geçen aşçı adaylarının, aşçılık sanatının geliştirilmesine katkı sağlamaları amaçlanmakta, bu doğrultuda bilgi ve beceriye sahip olmaları sağlanmaktadır.

Üniversitemiz Aşçılık Programı'ndan mezun olacak aşçıların; Dünya'da değişen yeme akımlarını takip eden, Türk Mutfağının gelişmesi ve tanıtılmasına katkı veren, Dünya mutfakları konusunda bilgi sahibi olan ve beslenmenin sağlık üzerine etkisini bilen meslek mensupları olması hedeflenmektedir.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Yrd. Doç. Dr. Aylin Hasbay BÜYÜKKARAGÖZ Program Başkanı
  • Yrd. Doç. Dr. Aylin Hasbay BÜYÜKKARAGÖZ Program Başkanı
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44