Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Hollanda Fahri Başkonsolosluğu, Erasmus+ Programı kapsamında gelen öğrencilerimizin deneyimlerine e-bültenlerinde yer verdi

Erasmus+ Programı kapsamında Rotterdam Erasmus MC’den gelen Tıp Fakültesi Dönem 6 öğrencilerimiz Maryam Eldja ve Malalay Sarwar üniversitemizdeki öğrencilik deneyimlerini Hollanda Fahri Başkonsolosluğu e-bülteninde paylaştı.

“Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” el kitabı yayımlandı

Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Reyhan Çeliker ve Doç. Dr. Ayçe Atalay’ın editörlüğünü yaptığını “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” el kitabı yayımlandı.

Acıbadem ve Sabancı Üniversitesi işbirliği ile Mor Sertifika Programı hazırlıkları başlıyor

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi (SU Gender) tarafından 10 yıldır sürdürülmekte olan Mor Sertifika Programı’nın Tıp ve Sağlık Bilimleri öğrencilerine uyarlanabilecek modülü için hazırlıklara başlandı.

Tıp Fakültesi öğrencimiz Kaan Mert Güven Pamukkale Üniversitesi Eğitim Kampı’ndaydı

Tıp Fakültesi 2.sınıf öğrencimiz Kaan Mert Güven, Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği tarafından 16 Aralık tarihinde Denizli’de düzenlenen Pamukkale Üniversitesi Eğitim Kampı’na katıldı.

Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman’ın da aralarında bulunduğu uluslararası ekibe İngiltere Medical Research Council’den Büyük Destek

Tıp Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman’ın da aralarında bulunduğu, University College London ve St. George’s University liderliğinde uluslararası ekip tarafından yürütülecek proje İngiltere Medical Research Council tarafından kabul edilerek” Large Partnership Award” desteğini kazandı.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları Kasım programı dopdoluydu

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları, Kasım ayında da birbirinden farklı konukları ağırladı. Her ay rutin olarak gerçekleşen etkinlikte, bilimden sosyal sorumluğa çeşitli konu başlıklarından konuşmacılarla öğrenciler bir araya geliyor.

Üniversitemiz Kurucu Rektörü Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Bilim Akademisi'ne "Asil Üye" seçildi

Üniversitemiz Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Bilim Akademisi'nin 2 Aralık 2017'de gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurulu'nda "Asil Üye" olarak seçildi.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği 2017 Kurultayı'na Acıbadem Üniversitesi öğrencileri de katıldı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği 2017 Kurultayı'na Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri 14 kişilik delegasyon ekibi ile katıldı.

Tıp Fakültesi 2017 Mezunları, fakültenin ilk yıllığını çıkardı

Tıp Fakültesi 2017 mezunları tarafından oluşturulan Yıllık Komitesi’nin çabası ve yoğun hazırlık süreci sonrasında fakültenin ilk yıllığı hazırlandı.

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Can’ın yürütücüsü olduğu projeye TÜBİTAK desteği

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Can’ın yürütücüsü olduğu “Doğadan Esinlenerek Antimikrobiyal Peptit ve Benzerlerinin Geliştirilmesi” başlıklı proje TÜBİTAK 1003 Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklendi.

Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, Kopenhag Statens Serum Enstitüsü’nden Dr. C. Rune Stensvold’u ağırladı

Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından organize edilen ve Dr. C. Rune Stensvold'un konuşmacı olarak katıldığı konferans, 25 Eylül 2017’de gerçekleşti.

28-29. Ulusal Biyofizik Kongresi gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı ve Türk Biyofizik Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen 28-29. Ulusal Biyofizik Kongresi, 6-9 Eylül 2017 tarihlerinde Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Elemanlarının başarısı

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Elemanları Yrd. Doç. Dr. Erman Aytaç ve Öğr. Gör. Dr. Onur Bayraktar, European Board of Surgery'nin Coloproctology Division sınavını başarıyla geçerek Board Certified unvanına hak kazanmışlardır.

Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Dünya Endoüroloji Derneği Başkanlığı’na seçildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Konsültan Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Vancouver/Kanada’da gerçekleşen 35. Dünya Endoüroloji Kongresi’nde Dünya Endoüroloji Derneği Başkanlığı’na seçildi.

Tıp Fakültesi Öğrencileri için Okulun İlk Günü Buluşması ve Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı'na 11 Eylül 2017 Pazartesi günü Kerem Aydınlar Kampüsü konferans salonunda "Okulun İlk Günü/Back to School Day" etkinliği ile başladı.

Prof. Dr. İskender Sayek’e Onursal Doktora unvanı verildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni’nde Prof. Dr. İskender Sayek’e Onursal Doktora unvanı verildi.

Skolyoz Araştırma Derneği (Scoliosis Research Society (SRS)) Üyeleri Acıbadem Üniversitesi’ni ziyaret etti

Skolyoz Araştırma Derneği’nin “Travelling Fellowship” programı kapsamında dernek üyeleri Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Alanay’ın misafiri olarak Acıbadem Üniversitesi'nde idi.

Yrd. Doç. Dr. Zeynep Durer’e L'Oréal ve UNESCO’dan Genç Bilim Kadını Ödülü

Yrd. Doç. Dr. Zeynep Aslıhan Durer, L’Oreal - UNESCO tarafından düzenlenen “Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Programı” kapsamında ödüle layık görüldü.

Tıp Fakültemiz 2023 yılına kadar akredite edildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) & Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından 2023 yılına kadar akredite edildi.

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Tarık Baykal’ın yürütücüsü olduğu projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Tarık Baykal’ın yürütücüsü olduğu “Alzheimer Hastalığında Periferal Mitokondriyal Disfonksiyon” adlı projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman’ın “Galatasaray Tıbbiyesi, Tıbbiye’de Modernleşmenin Başlangıcı” adlı kitabı çıktı

Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman’ın “Galatasaray Tıbbiyesi, Tıbbiye’de Modernleşmenin Başlangıcı” adlı kitabı tıp tarihi ve tıp eğitimi tarihi üzerine yapılacak araştırmalar için temel bir kaynak eser niteliğindedir.

“Otoimmün Demiyelinizan Hastalıkların Tanı Ve Tedavisinde Antikor ve B Lenfosit Temelli Yöntemlerin Araştırılması” Projesine TÜBİTAK Desteği

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından hazırlanan proje, TÜBİTAK 1003 Öncelikli Alanlar AR-GE Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

“Multiple Skleroz Hastalığında Perisitlerin Rolünün Araştırılması ve Klinik Alt Tiplerin Belirlenmesine Yönelik Tarama Sistemi Geliştirilmesi“ Projesine TÜBİTAK Desteği

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından hazırlanan proje, TÜBİTAK 1003 Öncelikli Alanlar AR-GE Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

“Etik, Önleme ve Halk Sağlığı” kitabı, 19. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi’nde tanıtıldı

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) tarafından 2017 başında basılan kitap, 15-19 Mart 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 19. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi’nde tanıtıldı.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi “Ulusal Tıp Eğitimi Sempozyumu”na katıldı

Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği (TEGED) tarafından düzenlenen “Ulusal Tıp Eğitimi Sempozyumu (UTES)” Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin de katılımıyla bu yıl 15-17 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti.

14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen program; Prof. Dr. Emin Kansu’nun “Akademik Mikroçevre” sunumu ve Tıp Fakültesi Dekanlığı Listesi’ne giren öğrencilere başarı beratı takdimi ile gerçekleşti.

Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurdan Tözün’ün yürütücüsü olduğu projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Gastroentroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurdan Tözün’ün yürütücüsü olduğu "Esnek Endoskopi Amaçlı Robotik Sistem" başlıklı projeye TÜBİTAK desteği

Dünya Nadir Hastalıklar Günü’ne özel sempozyum

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen Nadir Hastalıklar Sempozyumu birçok dernek ve vakfın katılımıyla 28 Şubat 2017 Salı günü Acıbadem Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Tıp Fakültesi öğrencileri en’leri seçti

Acıbadem Üniversitesi, Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) tarafından 11-12 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenen En’ler Ödül Töreni’ne ev sahipliği yaptı.

Prof. Dr. M. Necmettin Pamir’in editörlüğünde hazırlanan “Chordomas” kitabı yayımlandı

Acıbadem Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir’in editörlüğünde hazırlanan “Chordomas” kitabı yayımlandı.

Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alp Dinçer'in yürütücüsü olduğu projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Nöroradyoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alp Dinçer'in yürütücüsü olduğu “Glial Beyin Tümörlerinin Genetik, Metabolik ve Histopatolojik Özelliklerini Manyetik Rezonans Görüntüleme ile Non-invaziv Olarak Gösterebilecek Tanısal Ürün Geliştirilmesi” başlıklı projeye TÜBİTAK desteği

“Nörolojiye Giriş” kitabı yayımlandı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilaver Kaya’nın editörlüğünü yaptığı “Nörolojiye Giriş” kitabı öğrencilerin ve asistanların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanmıştır.

Tıp Fakültesi Stratejik Plan Geliştirme Çalıştayı Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Başkanlarının ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi’nde Ekim 2015’de başlatılan Kalite Çalışmaları kapsamında Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Başkanları ve temsilcilerinin katıldığı “Tıp Fakültesi Stratejik Plan Geliştirme Çalıştayı” 21 Ocak 2017 tarihinde Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nın Dr. İpek Şapcı ve İnt. Dr. Turgut Bora Cengiz'in katkılarıyla hazırladığı bildiri Teksas’ta düzenlenecek SAGES Kongresi'ne kabul edildi

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı tarafından hazırlanan ve Tıp Fakültesi 2016 yılı mezunu Dr. İpek Sapcı ve İntörn Dr. Turgut Bora Cengiz'in de katkı sağladığı ''Robotic Adrenalectomy for Pheochromocytoma'' başlıklı bildiri, 22-25 Mart 2017 tarihinde Houston, Teksas, ABD'de düzenlenecek olan ''Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons (SAGES)'' Kongresi'nde podyum video sunumu olarak kabul edildi.

Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semih Halezeroğlu’na ödül

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semih Halezeroğlu, “2016 Masters of Thoracic Surgery-Uniportal VATS Lobectomy&Segmentectomy Video Contest” adlı yarışmada ödüle layık görüldü.

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz Ağırbaşlı'nın projesine TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz Ağırbaşlı’nın “Postmenopozal Kadınlarda D Vitamini ile Lökosit Telomer Uzunluğu Arasındaki İlişkinin Araştırılması" adlı projesi TÜBİTAK 3001 Başlangıç Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır.

Tıp Fakültesi öğrencisi İnt. Dr. Sonay Beyatlı çalışmasını Colorado'da gerçekleşecek 74. ACPA Sempozyumu'nda sunmaya hak kazandı

Tıp Fakültesi 6.sınıf öğrencisi İnt. Dr. Sonay Beyatlı çalışmasını Colorado'da gerçekleşecek 74. ACPA Sempozyumu'nda sunmaya hak kazandı.

Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Rana Çağla Akduman’ın yürüttüğü projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Rana Çağla Akduman’ın yürüttüğü, Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meltem Müftüoğlu’nun danışmanlık yaptığı “Sporadik Alzheimer Hastalığında DNA Tamir Genlerinin Epigenetik Regülasyonu” adlı proje TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı’na kabul edildi.

“Pediatrik ve Konjenital Kalp Cerrahisi-Temel Bilgiler ve Prensipler” kitabı yayımlandı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Erek tarafından hazırlanan “Pediatrik ve Konjenital Kalp Cerrahisi-Temel Bilgiler ve Prensipler” kitabı yayımlandı.

Tıp Fakültesi Kampüs Buluşmaları önemli konuşmacıların katılımıyla gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Kampüs Buluşmaları Aralık ayı etkinliklerinde “Çevre Kirliliği ve Genetik” ve “Nobel Ödüllü Bir Araştırma Alanı: Otofaji” başlıklı farklı konular konuşuldu.

Tıp Fakültesi öğrencileri II. Genç Pediatristler Kongresi’nde poster sunumlarıyla yer aldı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Türk Pediatri Kurumu tarafından 2-4 Aralık 2016 tarihlerinde düzenlenen 2. Genç Pediatristler Kongresi’nde poster sunumları ile yer aldı.

Tıp Fakültesi öğrencileri sağlık projelerini Rio’da anlattı

Aile Hekimliği alanında önemli akademik çalışmaların ve araştırma sonuçlarının paylaşıldığı WONCA (Dünya Aile Hekimliği Birliği) 2016 Dünya Kongresi Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleştirildi.

Kanserde Kişiye Özel Tıp Uygulamaları konuşuldu

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler Seminer Programı kapsamında 30 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşen konferansta “Kanserde Kişiye Özel Tıp Uygulamaları” konuşuldu.

III. Proteomik Sempozyumu Acıbadem Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı ve Proteomik Derneği işbirliğinde düzenlenen III. Proteomik Sempozyumu 28 Kasım 2016 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleşti.

Prof. Dr. Necmettin Pamir, Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi Başkanlığı’na seçilen ilk Türk beyin cerrahı oldu

Acıbadem Üniversitesi'nin Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necmettin Pamir, Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi Başkanlığı'na seçildi.

Tıp Fakültesi “Kampüs Buluşmaları” başladı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen “Kampüs Buluşmaları” farklı konu ve konuşmacıları ile bu yıl da devam ediyor.

"Temel İnsan Anatomisi" kitabı yayımlandı

Prof. Dr. Mustafa Aktekin, Prof. Dr. Alp Bayramoğlu ve Öğretim Görevlisi Elif Nedret Keskinöz tarafından hazırlanan "Temel İnsan Anatomisi" kitabı yayımlandı.

“Hekimler için Adli Tıp Uygulamaları Rehberi” kitabı yayımladı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Oğuz Polat ve Doç. Dr. Işıl Pakiş tarafından hazırlanan “Hekimler için Adli Tıp Uygulamaları Rehberi” kitabı yayımladı.

Doç. Dr. Şahin Şenay International Society for Minimally Invasive Cardiothoracic Surgery (ISMICS) Yönetim Kurulu Üyeliği’ne “Dünya Direktörü” olarak seçildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şahin Şenay, International Society for Minimally Invasive Cardiothoracic Surgery (ISMICS) Yönetim Kurulu Üyeliği'ne 'Dünya Direktörü' olarak seçildi.

Prof. Dr. Serap Arbak, Avrupa Mikroskopi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Serap Arbak, European Microscopy Society (Avrupa Mikroskobi Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi.

Tıp Fakültesi Öğrencileri için Okulun İlk Günü Buluşması ve Geleneksel Önlük Giyme Töreni gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı'na 19 Eylül 2016 Pazartesi günü Kerem Aydınlar Kampüsü konferans salonunda "Okulun İlk Günü/Back to School Day" etkinliği ile başladı.

"Yarınların Kadına İhtiyacı Var" kitabı yayımlandı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Yeşim Yasin ve Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencisi Aral Sürmeli'nin Türkçe çevirisini gerçekleştirdiği "Yarınların Kadına İhtiyacı Var" kitabı yayımlandı.

6. Uluslararası Nöroendoskopi Kursu gerçekleştirildi

Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Nöroendoskopi Kursu, 11-12 Kasım 2015 tarihlerinde Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İSTANBUL