Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Sosyoloji Kolokyumu’nun ilki; “ Hızlı Ekonomik Büyüme Sağlığa Zararlı mı? İş Kazaları ve Yapısal Önlemler” gerçekleşti

Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nün düzenlediği Sosyoloji Kolokyumu’nun ilki 16 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşti.

Psikoloji Kulübü’nden “Erkekliğin Halleri”

Acıbadem Üniversitesi Psikoloji Kulübü’nün 8 Mayıs 2018 tarihinde düzenlediği “Erkekliğin Halleri” başlıklı etkinlik Prof. Dr. Güler Okman Fişek’in katılımıyla gerçekleşti.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Prof. Dr. Vilhelm A. Bohr’u ağırladı

Acıbadem Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü tarafından TÜBİTAK 2223D desteği kapsamında düzenlenen “Genome Maintenance, DNA Repair and Cancer” toplantısı 26-28 Nisan 2018 tarihleri arasında üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti.

1.Psikoloji Günleri “Nöropsikoloji: Yaklaşım ve Uygulamalar” gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü öğretim elemanları ve Psikoloji Kulübü tarafından 20-21 Nisan 2018 tarihlerinde 1. Psikoloji Günleri kapsamında “Nöropsikoloji: Yaklaşım ve Uygulamalar” temalı etkinlik düzenlendi.

ACU Sosyoloji Günleri’nin ilki gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından düzenlenen sağlık bilimleri ve sosyal bilimler temalı ACU Sosyoloji Günleri 18 Nisan 2018 Çarşamba günü gerçekleşti.

Nobel Buluşmaları’nda “Sağlıkta Gelecek ve Tıpta Nobel” konuşuldu

ACU Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü (ACUGEN) tarafından düzenlen Nobel Buluşmaları’nın ilk konuğu Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Melih Bulut idi.

Öğrencimiz Ramazan Üzül’den yeni bir şampiyonluk

Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğrencimiz Ramazan Üzül Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda sol ve sağ kol 70 kg kategorisinde şampiyon oldu.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisi İrfan Baki Kılıç'ın yürüttüğü projeye TÜBİTAK desteği

Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 4. sınıf öğrencisi İrfan Baki Kılıç'ın yürütücüsü olduğu “İlaç Taramalarına Kullanılmak Üzere CRISPR/Cas9 Genom Düzenleme Teknolojisini Kullanarak Mutant Hücre Hatlarının Yaratılması" adlı proje TÜBİTAK 2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklendi.

I.Paradigmalar Sempozyumu: Psikanalitik Paradigma ve Psikanaliz Uygulamaları

Acıbadem Üniversitesi Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) tarafından hazırlanan sempozyum 11 Şubat 2018 tarihinde Acıbadem Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

I. Yaşam Bilimleri Kongresi Acıbadem Üniversitesi’nde gerçekleşti

Acıbadem Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü (ACUGEN) tarafından bu yıl ilki düzenlenen I. Yaşam Bilimleri Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Psikolojinin Yeni ve Umut Veren Bir Alanı: Sağlık Psikolojisi

Psikoloji Kulübü’nün düzenlediği “Psikolojinin Yeni ve Umut Veren Bir Alanı: Sağlık Psikolojisi” adlı söyleşi 18 Aralık 2017 Pazartesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Korkut’un sunumuyla gerçekleşti.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü Dr. Cihan Taştan’ı ağırladı

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü tarafından düzenlenen ve Dr. Cihan Taştan’ın konuşmacı olarak yer aldığı söyleşi 4 Aralık 2017 tarihinde Acıbadem Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Dereceye giren Psikoloji Bölümü öğrencilerine sertifikaları teslim edildi

2016-2017 Akademik yılı güz döneminde, derslerinde gösterdikleri başarılardan ötürü, yüksek onur ve onur derecesine giren öğrencilerin sertifikaları bölüm öğretim üyeleri tarafından öğrencilere takdim edildi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Aslı Semerci’nin yürüttüğü projeye Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi desteği

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü yüksek lisans öğrencisi Aslı Semerci’nin yürütücü, Prof.Dr. Meltem Müftüoğlu’nun danışman olduğu proje Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi tarafından desteklendi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Deniz'in projesine TÜBİTAK desteği

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Deniz’in TÜBİTAK 1003 Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamındaki Moleküler Tıp çağrısı için sunduğu “Kanser Tedavilerinde Sitotoksik İlaçlara Karşı Gelişen Direnç Mekanizmalarının CRISPR/Cas9 Teknolojisi Kullanılarak Genom Düzeyinde Taranması ve Modellenmesi” başlıklı projesi desteklendi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Gülipek Güven'in yürüttüğü projeye TÜBİTAK desteği

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 4.sınıf öğrencisi Gülipek Güven'in yürütücü, Yrd. Doç Dr. Emre Deniz'in akademik danışman, Prof. Dr. Cengiz Yakıcıer'in sanayi danışmanı olduğu proje önerisi 2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklendi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Tuğçe Bozkurt’un yürüttüğü projeye TÜBİTAK desteği

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 3.sınıf öğrecisi Tuğçe Bozkurt’un yürütücü, 4. Sınıf öğrencisi Melike Demir’in araştırmacı, Prof.Dr. Meltem Müftüoğlu’nun danışman olduğu proje önerisi TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı tarafından desteklendi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Deniz Amerika Birleşik Devletleri’nde NIH toplantısına davet edildi

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Deniz, 1-30 Eylül 2016 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne bağlı Ulusal İnsan Genomu Araştırma Enstitüsü’nün (NIH-NHGRI) organize ettiği ve insan genetik ve genom bilgilerinin araştırma ve sağlık uygulamaları alanlarında kullanımı üzerine odaklı uluslararası toplantıya (An International Summit in Human Genetics and Genomics) davet edildi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Aslı Semerci’nin yürüttüğü projeye TÜBİTAK teknogirişim sermaye desteği

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü yüksek lisans öğrencisi Aslı Semerci’nin yürütücü, Prof.Dr. Meltem Müftüoğlu’nun danışman olduğu proje TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı tarafından desteklendi (Proje bütçesi: 150.000 TL).

Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Rana Çağla Akduman’ın yürüttüğü projeye TÜBİTAK desteği

Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Rana Çağla Akduman’ın yürütücü, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meltem Müftüoğlu’nun danışman olduğu proje önerisi TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı tarafından desteklendi.

Öğrencimiz Ramazan Üzül bilek güreşinde Türkiye Şampiyonu oldu

Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 2.sınıf öğrencimiz Ramazan Üzül, Türkiye Üniversiteler Bilek Güreşi Şampiyonası'nda "Türkiye Şampiyonu" oldu.

Küçük Prens: Büyürken Geride Bıraktıklarımız

Acıbadem Üniversitesi Psikoloji Kulübü tarafından düzenlenen Uzman Psikolog Merve Otçeken’in konuşmacı olarak yer aldığı “Küçük Prens: Büyürken Geride Bıraktıklarımız” adlı söyleşi 6 Aralık 2016 tarihinde Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleşti.

Psikoloji Bölümü’nden “Kim Lider Olmak İster? Liderlik Motivasyonu ve Korkusu”

Psikoloji Bölümü’nün düzenlediği “Kim Lider Olmak İster? Liderlik Motivasyonu ve Korkusu” isimli etkinliğe Prof. Dr. Zeynep Aycan konuşmacı olarak katıldı.

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul