Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Moleküler ve Translasyonel Biyotıp Tezli Yüksek Lisans Programı Güz 2017 Başvurusu

19.6.2017

Moleküler ve Translasyonel Biyotıp Tezli Yüksek Lisans (İngilizce) Programı'na 2017-2018 Akademik Yılı Güz Dönemi başvuruları devam etmektedir. Başvurular iki ayrı zamanda alınacak olup 22 Mayıs-14 Temmuz 2017 ve 14-22 Ağustos 2017 tarihleri arasındadır. Başvuru koşulları programın sayfasında görülebilir.

Bu program, temel ve uygulamalı biyotıp araştırmalarındaki bilgi, kavram ve teknolojileri bu alanda uzmanlaşmak isteyen genç araştırmacılara aktarmayı amaçlamaktadır. Bu programa katılan öğrenciler genetik bozukluklar, genomik karasızlık, dna tamiri, kanser, nörodejeneratif hastalıklar, kök hücre, nadir hastalıklar ve erken yaşlanma sendromları  gibi farklı ve çeşitli konularda çalışma imkanı edinebilecektir. Bu çalışmalar sırasında omiks teknolojileri, hayvan deneyleri, genetik ve moleküler biyoloji araştırma yöntemlerini uygulayarak öğrenme hedeflenmektedir. Böylece, bu programla ileri teknoloji ve araştırma yöntemlerine sahip bir ortamda, normal ve hastalık durumlarında hücre, doku ve organlardaki moleküler ve fizyolojik mekanizmaları aydınlatarak hastalıkların tanı, sınıflandırma ve tedavileri için yeni kapılar açılacaktır.

Programa başvuran başarılı adaylar için öğrenim ücreti muafiyeti bursu ve/veya proje bursu imkanları vardır. Program hakkında daha detaylı bilgi almak ve tez danışmanları ile tanışma imkanları için Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyeleri ile iletişime geçebilirsiniz;


Prof. Dr. M. Cengiz Yakıcıer

Prof. Dr. Meltem Müftüoğlu

Yrd. Doç. Dr. Emre Deniz

Yrd. Doç. Dr. Zeynep Tokcaer Keskin

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İSTANBUL